Genel 13 MART 2013 / 10:48

PaytoGo ve Money Online'dan güç birliği

Türkiye’nin önemli mobil ödeme hizmet tedarikçilerinden biri olan PaytoGo, Asya’nın lider online ödeme hizmetleri tedarikçisi MOL AccessPortal ile hisse çoğunluğu alımına dayalı yatırım anlaşmasına vardıklarını açıkladı.Mobil ödeme hizmetleri sektörüne 2011’de katılan PayToGo bugün üç büyük mobil operatör kurumsal iş ortaklığı ile Türkiye’nin önde gelen mobil ödeme sistemi tedarikçileri arasında yer alıyor. PaytoGo, özellikle yerel online oyun severler arasında çokça tercih edilen bir mobil ödeme hizmet tedarikçisi.

Money Online; Malezya, Singapur, Filipinler, Tayland, Endonezya, Hindistan, Amerika, Brezilya, Avusturalya ve Yeni Zelanda ülkelerindeki pazar varlığı ile Asya’nın online oyun piyasasında lider ödeme platformu konumunda. 80 ülkedeki 680 bin fiziksel ve online ödeme kanalları ile Money Online (MOL), ayda 5 milyondan fazla ödeme işlemi yapıyor. MOL aynı zamanda 200’ün üstünde oyun yayımcısı ile küresel ortaklıklar kurdu.

Bu yatırım PaytoGo’ya yeni teknoloji kullanımı yapabilmek ve hizmet kapasitesini artırabilmek için sermaye sağlayacak. Aynı zamanda, iki organizasyonun da büyüyerek Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgelerine girme planlarını destekleyecek.

“Küresel yayımcılar global çözümler ister”

PaytoGo’nun Genel Müdürü Onur Ergüney konu hakkında şöyle konuştu:
“Money Online’ın yatırımı şirketimize teknoloji üretiminde önemli bir katma değer sağlayacak ve pazardaki şirket ve markalarımızı güçlendirecektir. Şirketimizin sunmuş olduğu hizmetleri global ölçeğe taşıyarak mevcut ürün ve hizmet yelpazemizi artırabileceğiz. Global yayımcılar global çözümler isterler, biz de bu yayımcılara ihtiyaç duydukları platformu bu yatırım ile daha üst seviyede sağlıyor olacağız.”

MOL Global’in Grup CEO’su Ganesh Kumar Bangah ise konu hakkında şu yorumları getirdi:
“Türkiye 61 milyonun üstünde mobil telefon kullanıcısı ve yüzde 85’e varan mobil telefon sahiplik oranları ile mobil ödeme sistemleri için çok çekici bir pazar. Ayrıca Ortadoğu ve Afrika bölgesine giriş için tanınmış, yetkili, bilinen önemli bir kapı. Büyüme fırsatları çok fazla ve Money Online bu fırsatları PaytoGo ile değerlendirmeye kararlı.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics