Genel 05 EYLÜL 2013 / 15:42

Philips Smart TV bulutla uyumlu

Philips Smart TV platformu Cloud TV hizmetleriyle bulut tabanlı hizmetleri kullanacak şekilde genişledi.TP Vision, Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen  IFA Fuarı’nda yeni bulut tabanlı hizmetler 2012 ve sonrasında piyasaya sürülen tüm Philips Smart TV modelleriyle uyumlu olduğunu söyledi. Bu gelişmeyle birlikte Philips Smart TV ile Cloud TV, Cloud Explorer ve Cloud PVR uygulamasını da içeren bulut  TV hizmetleri yelpazesini genişletmiş oldu.

Bulut tabanlı hizmetler arasında yer alan Cloud TV, Philips Smart TV'lere bulut üzerinden aktarılan yüzlerce TV kanalı sağlıyor. Cloud Explorer kullanıcıların, yerleşik ve güvenilir bulut depolama sağlayıcılarının depoladığı video ve fotoğraflarını görüntülemelerine ve müzik arşivlerini karıştırmalarına olanak tanıyor.
Cloud TVzengin içerik ve paylaşım 

Cloud TV, yüzlerce kanalı internet üzerinden Philips Smart TV'lere aktarıyor. Kanalların yanı sıra bulutta kayıtlı dosyaları aktararak , Cloud TV ana ekranındaki daha zenginleştirilmiş içeriğe erişim sağlıyor.

Kolay kullanımıyla kanallar türü ve popülerliğine göre düzenlenmiş olarak görüntülenebiliyor ve yine kolayca aratılabiliyor. Dropbox tarafından desteklenen uygulama, kişisel bulut alanında depolanmış ve türüne göre düzenlenmiş tümbulutta depolanan fotoğraflar, videolar, yüzlerce film ve müziğe kolay erişim sağlıyor.

Cloud PVR buluta ses kaydı olanağı sağlıyor 

Cloud PVR uygulaması, kullanıcıların TV programlarını buluta kaydetmesine olanak tanıyor. Cloud PVR, SD içeriği için 4,99 Euro ve HD programları için 9,99 Euro tutan aylık abonelik ile ücretli bir hizmet. Cloud PVR şu anda Almanya, Avusturya ve İsviçre'de kullanılabilir durumda. Almanya ve Avusturya Philips Cloud PVR, halka açık yayın hizmetlerinde kullanılırken İsviçre'de özel programlarla da kullanılabiliyor. Uygulamanın 2014 yılında daha fazla ülkeye taşınması bekleniyor.