Genel 18 NİSAN 2017 / 11:32

Proline Danışmanlığı ve Cisco Çözümleri ile SASKİ Uzaktan Erişim Altyapı Projesi tamamlandı

SASKİ, yaşadığı uzaktan yönetim sorunları nedeniyle kablosuz iletişim sağlayabileceği kendi altyapısını kurma kararı alarak 2,5 sene önce uzaktan erişim altyapı projesine başladı. Toplamda bütün projenin planlandığı şekilde gerçekleşebilmesi için yaklaşık 4 yıla yakın bir zamana daha ihtiyaç var. Proje tamamlanmadan bile maliyetler konusunda artılar sağlamış durumda.

Projedeki hedef iş sürekliliğini arttırmak, veri yedekliliğini sağlamak, erişim hızını arttırmak ve mevcutta kullanılan sistemleri optimal seviyeye çekerek kurumun maliyetlerini de azaltarak stabil bir altyapı kurmak. Bu hedefle yola çıkan SASKİ gelinen noktada herhangi bir operatöre bağlı kalmadan kendi kablosuz ağı üzerinden birçok noktaya erişim sağlayabiliyor. Bu sayede yaşanabilecek önemli bir olay veya herhangi bir felaket durumunda ana iletişim hatları kesilse bile SASKİ kendi özel iletişim ağı üzerinden sunduğu hizmetlere devam edebiliyor.

Proline danışmanlığı ile Cisco ürünlerini tercih eden SASKİ kesintisiz uzaktan erişim altyapı projesi hakkındaki tüm detayları videodan izleyebilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics