Genel 18 NİSAN 2017 / 11:32

Proline Danışmanlığı ve Cisco Çözümleri ile SASKİ Uzaktan Erişim Altyapı Projesi tamamlandı

SASKİ, yaşadığı uzaktan yönetim sorunları nedeniyle kablosuz iletişim sağlayabileceği kendi altyapısını kurma kararı alarak 2,5 sene önce uzaktan erişim altyapı projesine başladı. Toplamda bütün projenin planlandığı şekilde gerçekleşebilmesi için yaklaşık 4 yıla yakın bir zamana daha ihtiyaç var. Proje tamamlanmadan bile maliyetler konusunda artılar sağlamış durumda.

Projedeki hedef iş sürekliliğini arttırmak, veri yedekliliğini sağlamak, erişim hızını arttırmak ve mevcutta kullanılan sistemleri optimal seviyeye çekerek kurumun maliyetlerini de azaltarak stabil bir altyapı kurmak. Bu hedefle yola çıkan SASKİ gelinen noktada herhangi bir operatöre bağlı kalmadan kendi kablosuz ağı üzerinden birçok noktaya erişim sağlayabiliyor. Bu sayede yaşanabilecek önemli bir olay veya herhangi bir felaket durumunda ana iletişim hatları kesilse bile SASKİ kendi özel iletişim ağı üzerinden sunduğu hizmetlere devam edebiliyor.

Proline danışmanlığı ile Cisco ürünlerini tercih eden SASKİ kesintisiz uzaktan erişim altyapı projesi hakkındaki tüm detayları videodan izleyebilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN