Genel 28 HAZİRAN 2013 / 10:45

Redhack borçları sildi

Redhack İstanbul İl Özel İdaresi’nin sitesi ve otomasyon sistemini haklayarak kamu kurumlarının altyapı borçlarını sıfırladığını duyurdu.

Twitter üzerinden yaptığı duyuruyla İstanbul İl Özel İdaresi’nin sistemine sızarark pek çok kamu kurumunun devlete ödeyeceği telefon, su, doğalgaz, elektrik ve internet borçlarını sildiğini iddia eden Redhack aynı zamanda otomasyon sisteminin yönetim panelinin kullanıcı adı ve şifresini değiştirerek Twitter üzerinden yayınladı. İnsanları sisteme girerek kamu kurumlarının borçlarını silmeye davet eden haklayıcı grubu aynı zamanda sistem içerisinde Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert gibi isimler için hayali kamu kurumları oluşturduğunu belirtti. Olay üzerine İstanbul İl Özel İdaresi’nin sitesi belirli bir süre için erişime kapalı durumda kaldı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN