Genel 17 OCAK 2014 / 09:15

Redhack, Merkez Bankası ve bakanlığı hakladı

Piyasada dolar 2.21 TL ile rekor kırarken dün akşam üzeri Merkez Bankası'nın sitesini  haklandı. RedHack, Twitter hesabından  "Hayırdır Merkez Bankası uf mu olmuş" tweetiyle Merkez Bankası'nın sitesini hakladığını duyurdu. Merkez Bankası web sitesine erişimi tamamen kapatan Redhack bundan 10 dakika sonra, arka arkaya ortaya çıkan çocuk tecavüzü haberleri üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sitesine mesaj bıraktı. Redhack'in bir başka eylemi de Turkcell'de çalışan 4 bin kişinin telefon numaralarını ele geçirerek dağıtmasıydı. 

Merkez Bankası'nın sitesi Redhack tarafından haklandı. Merkez Bankası'nın internet sitesine girmeye çalışanlar "Böyle bir sayfa bulunamadı" hata mesajıyla karşılaştı. Redhack Twitter hesabından yayınladığı sonraki tweetlerinde  şu ifadelere yer verdi: "Merkez Bankası'na erişim an itibariyle yok, dövizin yükselişi baya ağır gelmiş. Girebilenler cache temizlesin."

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sitesine mesaj bırakarak artan ‘çocuk gelin’ ve kadın cinayetlerine dikkat çeken RedHack, şunları ifade etti: “Kadın cinayetlerine son!
Çocuk gelin değil, çocuk tecavüzü!
Çocukların evliliğini bildirmeyen muhtar ve imamlar cezalandırılsın!
Kahrolsun kadın cinayetlerine seyirci kalan AKP ve işbirlikçileri
Hayatının 'a'nlamını çalanlardan hesap soracağız
Yasasın halkın hacklı mücadelesi!


Önceki akşam 5651 sayılı "internet'e sansür yasası" nı protesto etmek amacıyla bakan ve milletvekillerinin kişisel cep telefonu numaralarını dağıtmıştı. Bunun üzerine Turkcell, olaydan hemen sonra kitlenen numaraların yerine yeni numaralar vererek bir önlem aldı. Bunun üzerine Redhack, daha önce ele geçirdiği Turkcell Global Bilgi'de eski ve yeni toplam 4164 çalışanın telefon numaralarını ve şirket içi dahili numaralarını da dağıttı.
YORUMLAR
KızılGörüş 17 OCAK 2014 / 18:15 0 0
Daha bu başlangıç hak edenler hak ettiklerini alacaklar

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics