Genel 01 AĞUSTOS 2017 / 17:46

Rockwell Automation CEO'su Nesnelerin İnterneti'nin geleceğini anlattı

Rockwell Automation Başkanı ve CEO’su Blake Moret, Cisco’nun Londra’da gerçekleşen Nesnelerin İnterneti Dünya Forumu’nda IoT’nin adaptasyonu ve endüstriyel verime etkisine dair görüşlerini 1200’ün üzerinde iş dünyası lideriyle paylaştı. Sektörün kendini sadece endüstriyel otomasyon ve bilgiye adayan tek şirketi olan Rockwell Automation, akıllı üretimin geleceğindeki zorluk ve fırsatları anlamak için eşsiz bir konumda.

 

Rockwell Automation Başkanı ve CEO’su Blake Moret’in de aktardığı gibi IoT’ye bağlı olumlu sonuçlar şirketler pilot ya da konsept kanıtlayıcı projelerden ölçeklendirilebilir IoT projelerine geçtiğinde hızlanmaya devam edecek. Uluslararası Veri İşbirliği (International Data Corporation - IDC) tarafından yayınlanan Global IoT Karar Verici Anketi’ne göre, ankete katılanların neredeyse üçte biri (yüzde 31) şimdiden IoT çözümleri kullanmaya başlamışken, yüzde 43’lük bir kesim de önümüzdeki 12 ay içinde kullanmak için IoT çözümleri araştırdıklarını belirtiyor. Rockwell Automation da IoT çözümlerinin kullanılmasında benzer bir trend gözlemliyor ve farklı sektörler, uygulamalar ve coğrafyalarda gerçekleştirdikleri pilot projelerin artış kaydetmeye devam ettiğini aktarıyor.

Üreticiler ve endüstriyel faaliyet gösterenler IoT’yi operasyonlarına uygulamanın pratik yollarını keşfediyor ve ölçülebilir iş sonuçları alıyorlar” diyen Moret sözlerine şöyle devam ediyor: “IoT teknolojilerini özel endüstriyel uygulamalardaki uzmanlıkla birleştirmek daha iyi işbirliği, daha hızlı problem çözme ve verim artışı sağlıyor.”

 

Moret, endüstriyel IoT’nin ve ‘bağlantılı’ operasyonların kullanılmasını yönlendiren birkaç faktöre değindi. Bunların arasında düşük programlama maliyeti, düşük bağlantısallık maliyeti, bilgi teknolojilerinin operasyon teknolojileriyle yakınlığı var.

IoT çözümlerini uygulayan connected yani bağlı bir şirketin endüstriyel faaliyetlerde daha iyi bir iç görü sahibi olacağını aktaran Moret, bu şirketlerin ölçeklendirilebilir analitik sayesinde işin her seviyesinde doğru veriyle daha fazla değer yaratabildiğine dikkat çekiyor. Moret, Rockwell Automation müşterilerinden Great Lakes Brewing Co. bira üreticisinin ölçeklendirilebilir analitik ile faaliyetlerinin farklı noktalarında görünürlüğü ve verimi artırdığını aktardı.

 

2017 IoT Dünya Forumu IoT’nin iş dünyasına, teknolojilere ve topluma olan etkilerini inceliyor. Stratejik ortak olarak Rockwell Automation ve Cisco, endüstrilerin dijital dönüşümü için gerekli olan endüstriyel ağ mimarisi ve güvenlik çözümlerinde uzun bir süredir işbirliği yapıyor. İki şirket işbirliği sayesinde, saha ve üst düzey bilgi sistemleri arasındaki teknik ve kültürel boşlukları birleştirerek üreticilerin işletme performansını iyileştirmelerine yardımcı oluyor.

 

Moret sözlerini şu şekilde noktaladı: “Harika teknolojilerimiz, iyi insanlarımız ve güçlü bir kültürümüz var.  Ancak bizi rakiplerimizden ayıran bir diğer unsur Cisco gibi şirketlerle ortaklık kurma yetkinliğimizdir. Rockwell Automation olarak Cisco ile birlikte sahadan kurumsal ağa yüksek düzeyde güvenli ve kusursuz bağlantı sağlamak için uzmanlığımızı ve çözümlerimizi sunuyoruz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics