Genel 28 MART 2014 / 16:45

Sanal kabinle pratik deneme

Alışverişte zaman kaybına son veren teknoloji: Dijital Giyinme Kabini…

Arox Bilişim, Bilsar için gerçekleştirdiği “Dijital Giyinme Kabini” uygulamasıyla bir ilke imza attı. Bilsar’ın Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki mağazası için Arox Bilişim tarafından geliştirilen sanal kabin uygulaması sektörde devrim niteliği taşıyor. Bu uygulamayla, mağazaya gelenler, denemek istedikleri kıyafetleri sanal olarak üzerlerinde görebiliyorlar. Tüm ürünlerin önceden tanıtılmış olduğu dijital kabin ekranının karşısına geçen kişi, arzu ettiği kıyafeti seçtikten sonra, sistem kıyafeti, kişinin ekrandaki görüntüsü üzerine monte ediyor. Hareket algılayıcılarına sahip bu teknoloji sayesinde kıyafeti birebir gerçeklikle üzerinde gören tüketici, istediği gibi hareket ederek, kıyafetin farklı açılardan görünümünü de gözlemleyebiliyor. 

Arox Bilişim Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Sait Öksüz, dijital giyinme kabini gibi yenilikçi ve dikkat çekici dijital uygulamalara ilginin artığına işaret ederek, “Günümüz alışveriş davranışlarında sanal mağazalara yoğunluklu bir yaklaşım gözlemleniyor. Geliştirdiğimiz sanal kabin uygulamasıyla firmalar ilgiyi tekrar fiziksel mağazalara çekme konusunda tatmin edici sonuçlar sağlıyor” dedi.

Arox Bilişim, bugüne kadar 72 iOs, 17 Android, 6 Blackberry ve 4 Windows8 uygulaması geliştirdi. Bu uygulamalarda bir milyon 250 bin tekil kullanıcıya ve toplamda 2 milyon 250 bin indirilme sayısına ulaşıldı. Bu rakamlar ile Türkiye’deki her 100 akıllı telefon kullanıcısından 12’si Arox uygulaması kullanıyor.

Arox, iç ve dış mekan uygulamalarında ürettiği interaktif sistemleri kullanarak yüksek düzeyde hayranlık ile karşılanan projeleri de hayata geçiriyor. AR-GE çalışmalarının sonucunda, dokunmatik ekranlar üzerinden kullanılabilen interaktif uygulamalar da sunuyor. Bunlar arasında; interaktif vitrin uygulamaları, sanal asistan uygulaması, video mapping ve ses tüneli ilk etapta sayılabilecek uygulamalar olarak öne çıkıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics