Genel 09 ARALIK 2013 / 19:30

SAP otizme dikkat çekiyor

SAP Türkiye gönüllüleri otizme dikkat çekmek için TOV ile işbirliği yaptı.Daha iyi bir dünya için topluma ve sosyal yaşama destek’ ilkesiyle kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren SAP Türkiye, yaygın gelişim bozukluğu olan çocukların erken tanısının konulması ve özel eğitimle topluma kazandırılması için çalışan Tohum Otizm Vakfı ile önemli bir işbirliğine imza attı. Küresel çapta bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Sosyal Sorumluluk etkinlikleri çerçevesinde, tüm SAP çalışanları dünyanın dört bir yanında düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışıyorlar.

SAP Türkiye, otizm konusunda farkındalık sağlamak ve otizm ile ilgili bilinç düzeyini yükseltmek amacıyla Tohum Otizm Vakfı ile önemli bir işbirliğine imza attı. SAP bu proje ile toplumda oldukça eksik ve yanlış bilgilere sahip olunan Otizm ile ilgili farkındalık yaratmayı ve yapılacak bağış ile otizmli çocukların eğitimine destek olmayı amaçlıyor. SAP, global olarak da Danimarka firması Specialisterne ile birlikte otizmli bireylerin iş dünyasında yer alabilmesi için ‘Autism at Work’ projesini yürütüyor.

İstanbul Modern'i ziyaret ettiler

SAP Türkiye çalışanlarının gönüllü olarak katıldığı proje kapsamında İstanbul Şişli’de bulunan Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu’na bir ziyaret gerçekleştirildi. Tohum Otizm Vakfı eğitmenlerinden Otizm hakkında bilgi alan SAP Türkiye çalışanları, burs havuzuna bağışta bulunarak otizmli bir çocuğun eğitim masrafını üstlendi. Etkinliğin ardından Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu öğrencileri, öğretmenleri ve SAP Türkiye çalışanları, hep birlikte İstanbul Modern Müzesi’ni ziyaret etti.

Gönüllülük çalışması sosyal sorumluluk projeleriyle devam edecek

“Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP’nin küresel olarak gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde her yıl binlerce SAP çalışanı çeşitli projelerde gönüllü olarak görev alıyor. Bu işbirliği çerçevesinde hem toplumda oldukça eksik ve yanlış bilgilere sahip olunan otizm ile ilgili olarak çalışanlarımızı bilgilendirdik, hem de Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu’nu ziyaret ederek otizmli çocuklarımızla tanışma fırsatı bulduk. Tamamen gönüllük esasına dayanan bu projede, SAP Türkiye çalışanları olarak, Tohum Otizm Vakfı okulunda eğitim alan çocuklarla birlikte vakit geçirmekten ve eğitimlerine destek olmaktan büyük bir mutluluk duyduk. SAP’nin küresel çapta eğitim, çevre, girişimcilik gibi alanlarda gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk girişimleri çerçevesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics