Genel 10 OCAK 2013 / 10:37

SAS’ta Hakan Erdemli dönemi

Dünyada en çok çalışılmak istenen şirketler sıralamasında ilk sıralarda yer alan SAS’ta, daha önce satış direktörü görevinde bulunan sektörün deneyimli ismi Hakan Erdemli, Türkiye Genel Müdürü olarak göreve geldi. Şu saatlerde basınla birlikte bir sohbet toplantısına katılan Hakan Erdemli, bilişim sektörünün gündemine de paralel olarak; 2013’ten beklentileri hakkında bilgiler verdi.

Ekonomi iyiye giderken de kötüye giderken büyüyen bir kurum olduklarını belirten SAS Türkiye Genel Müdürü Hakan Erdemli, “Yüz müşterimizden 97’si bizimle çalışmaya devam ediyor. Türkiye’de de bu oranı bir puan yukarıda kapattık. Dünyada 36 yıldır, yaklaşık 16 yıldır yer aldığımız Türkiye’de de 16 yıldır müşterimiz olan büyük kurumlar var. Bu iş birliklerini stratejik olarak görüp her zaman ilk planda tutuyoruz. Kaynaklarımızın yüzde 24ünü Ar-Ge’ye yasıtan bir şirketiz ve bu da bizim en büyük farkımız” dedi.

Odakta kamu sektörü var

İlk etapta kamu sektörüne odaklandıklarını ifade eden Erdemli, “Ankara’da bu anlamda bir arkadaşımız göreve geldi. Kamu sadece Ankara’dan ibaret değil İstanbul’da da bu alanda çalışmalarımız sürüyor. Ayrıca finans ve telekomünikasyon da hedefimizde olan diğer önemli sektörler. Ayrıca 2012, toplam rakamda bizim rekor yılımız oldu ve yüzde 12 büyüyerek dünyada da rakamsal olarak en hızlı büyüyen ülke olduk” şeklinde görüş belirtti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN