Genel 10 ŞUBAT 2017 / 17:36

SAS, Türkiye’de Tarihinin En İyi Yılını Yaşadı

Veri analitiği alanında lider olan ve geçtiğimiz sene 40. yılını geride bırakan SAS, 2016 yılında dünya çapındaki iş birlikleri kapsamında 3,2 milyar dolar gelir elde etti. 

 

Bankacılık, perakende, sigorta, telekom, otomotiv, sağlık sektörleri başta olmak üzere doğru veriye ulaşılıp bu verinin anlamlandırılması kapsamında ürün/hizmet geliştirmeden üretim ve pazarlamaya kadar bir çok süreçte stratejik ve hedef odaklı hamleler yapılabilmesini sağlayan SAS çözümleri, Türkiye’de de alanında lider olan şirketler ve kurumlar tarafından tercih ediliyor.

SAS Türkiye Ülke Müdürü Hakan Erdemli, SAS’ın global büyümesine paralel olarak 2016’da Türkiye’de de çift haneli büyümeyi sürdürdüklerini belirterek, “2016 ülkemiz ekonomisi için zor bir yıl oldu. Ancak firmaların Analitik alanında yaptıkları yatırımlara devam etmeleri bizim için son derece memnuniyet verici oldu. Böyle zorlu bir yıldan SAS Türkiye tarihinin en iyi gelir rakamlarıyla çıktık ve 2017’de hedeflerimizi büyütüyoruz.” dedi.

 

Veri analitiği konusunda dünya lideri olan ve geçtiğimiz sene 40. yaşını kutlayan SAS, 2016 yılında dünyada 3,2 milyar dolarlık bir gelir elde ederek ve kesintisiz büyümesini sürdürerek, veri analitiğinin ekonomiler ve şirketler için ne kadar kritik öneme sahip olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

SAS’ın analitik çözümlerinin Türkiye’de bankacılık, telekom, sigortacılık, enerji ve perakende başta olmak üzere ilgili sektörlere liderlik eden çok sayıda kurum ve şirket tarafından tercih edildiğine dikkat çeken SAS Türkiye Ülke Müdürü Hakan Erdemli, SAS’ın global büyümesine paralel olarak son bir yılda Türkiye’de de çift haneli olarak büyümeyi sürdürdüklerini açıkladı.

 

Veri Analitiği Çağ Atladı: SAS’ın Yeni Nesil Analitik Çözümleri

Hakan Erdemli, gelişen teknoloji ve dijitalleşmenin yeni organizasyon yapıları ve iş stratejileri gerektirdiğini ve bu doğrultuda bulut teknolojileri, nesnelerin interneti, makine öğrenimi, gerçek zamanlı veri analitiği, ses ve görsel kaynaklı veri gibi kavramların iş dünyasındaki süreçleri yakından etkilediğine dikkat çekti. Veri akışının geçmişte sınırlı platformlar üzerinden yapıldığını, bu kapsamda veri yönetiminin ve analitiğinin daha yalın sayılabilecek şekilde yürütüldüğünü, dijitalleşme kapsamında günümüzde milyarlarca cihaz ve insanın veri ürettiğini belirterek, “Kullanıcı, müşteri ve makina verisi derken büyümesi önlenemez veri okyanusları ile karşı karşıyayız. Veri açısından 10 yıl öncesine baktığımızda daha durağan iç denizler varken şimdi devasal dalgaları olan uçsuz bucaksız okyanuslar var. Sığ denizlerde bir kayıkla seyahat edebilirken bugün adeta transatlantiklere ihtiyaç duyuyoruz. Şirket ve kurumların veri okyanuslarında güvenle ve başarıyla seyahat edebilmesi için SAS’a ve SAS’ın üstün yeni nesil analitik çözümlerine ihtiyacı var” dedi.