Genel 14 ŞUBAT 2010 / 18:00

Seferberliğe ihtiyacımız var

Türkiye’de yaşanan kalifiye eleman sıkıntısını sık sık gündeme taşıyoruz. Önceki gündem yazımız üzerine bizi arayan Çizgi Tagem yöneticisi Niyazi Saral, bu konuda yaptıkları çalışmalardan gururla bahsetti. Bu platform, donanım bazlı bilişim şirketlerinin yaşadığı kalifiye eleman sıkıntısını gidermeye yönelik olarak uluslararası standartlarda uzaktan eğitim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu konularda atılan adımlar ile ilgili bilgileri sizlere aktarmaya ve desteklemeye çalışıyoruz. Fakat bilişimin diğer alanlarında da önemli oranlarda eleman sıkıntısı yaşanıyor. Bu konuda atılan adımlar hem yeterli düzeyde değil hem de bir bütünün parçası gibi hareket edilmiyor. Bazı sektör kuruluşlarımız bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama onların da gücü bir yere kadar yetiyor.
Ülke olarak bir eğitim seferberliğine ihtiyacımız olduğu, bunun için kararlı adımların atılamadığı, bu konunun bir sahibinin olmadığı ve gerekli stratejilerin oluşturulamadığı konusundaki görüşüm ise her geçen gün biraz daha pekişiyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN