Genel 13 EYLÜL 2013 / 15:03

Selçuk su geçirmez kağıt üretti

Selçuk Üniversitesi AR-GE Merkezi’nde, nanoteknolojik yöntemlerle üretilen su geçirmeyen, nefes alan kağıt ve kumaşları ilk kez görücüye çıkardı.

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONSİAD) düzenlediği ‘KONEXPO 2. Sanayi ve Kültür Etkinliği’ne katılan Çevre Eski Bakanı Ali Talip Özdemir, su geçirmeyen kağıdı ve organik malzemelerden yapılan elektronik aygıtları ilgiyle inceleyerek, Selçuk Üniversitesi'nin geldiği seviyeyle , gördükleri karşısında gurur duyduğunu söyledi yüksek teknoloji ürünleri ülkemizin yüz akıdır, sanayicilerimiz bu gelişmelere gözü kapalı destek vermelidir şeklinde konuştu.

Kendi araştırmacılarımız üretiyor

İstanbul Feshane'de gerçekleşen etkinlikte, Nanoteknolojik yöntemle üretilen ürünlerle ilgili katılımcılara bilgi veren İLTEK Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mahmut Kuş, ‘’İnce film kaplama teknolojisine dayalı olan esnek elektronik veya su geçirmeyen malzemeler tamamen merkezimizde kurulu olan sistemlerle kendi araştırmacılarımız tarafından üretilmektedir.

Günümüz elektronik görüntü ve enerji teknolojisinin en gözde konusu olan organik esnek elektronikler, bunun yanısıra gerek askeri amaçlı gerekse günlük kullanımda oldukça önemi nefes alan ancak su ve kir tutmayan kağıt, kumaş ve diğer kaplanabilir ürünler ilk adımdan itibaren merkezimizde üretilmektedir.’’ dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN