Genel 08 HAZİRAN 2017 / 14:45

Seomonitor – SEO Aracı İncelemesi

Seomonitor, SEO analizi çıkartırken ajans içinde kullanılan onlarca premium araçtan biridir ve bu yazıda aşırı detaya girmeden sadece güzel ve kötü bir kaç özelliğinden bahsetmek istiyoruz. Yazının sonunda da ufak bir hediyemiz var. Seomonitor'ün odaklandığı iki ana nokta keyword analizi ve rakip analizi diyebiliriz. Site eklemek resimde gördüğünüz gibi 5 adımdan oluşuyor. Siteni eklerken Analytics ve Search Console yetkisini tanımlıyorsun ve arkana yaslanıyorsun, Seomonitor senin yerine hem trafik çektiğin kelimeleri buluyor hem de bu kelimelerde otoritesi olan siteleri rakipler olarak ayrıntısıyla çıkarıyor.

 

Favori özellikliklerden dizaynı açıkçası bu aracın, göz yormayacak şekilde detaylı analizler yapıp kaliteli görseller haline gerek sunumlarınızda gerek raporlarınızda kullanabiliyorsunuz.

Topic Explorer üzerinden herhangi bir anahtar kelime ve türevleri üzerinden rakip analizi yapabilirsiniz, bütün rakiplerin bu kelimelerdeki sıralamalarını ve otoritelerini dilediğiniz gibi karşılaştırabilirsiniz. Her kelime için yüzlerce türev ve long tail sunar size, herhangi birine tıklayınca da o kelimenin türevi ve rakiplerine geçer sayfa.

 

 

İkinci favori özelliğik kredi gibi limitlerin olmamasıdır, bir çok araç analizler, raporlar ve taramalar için kredi kullanır ve aylık paketinize ek olarak masraflar çıkarırlar. Burada öyle bir derdiniz olmuyor, paketinize göre belirli bir websitesi ekleme hakkınız oluyor ve istediğiniz zaman bu siteleri silip başka siteler ekleyebiliyorsunuz, pakete ek hiçbir ücret ödemiyor ve bütün özellikleri istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz.

 

Aracın tek kötü yanı çok fazla güncelleme gelmesi bu yüzden de zaman zaman kullanım dışı olması, acil analiz yapmanız gerekiyor ise sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Bunun için de ajansta 10'un üzerinde araç kullanıyor ve farklı bakış açılarıyla detayları kaçırmadan siteleri inceleyebiliyoruz. Resimde gördüğünüz gibi onlarca özelliği var aracın, daha fazla anlatmıyor ve deneme işini size bırakıyorum. 30 Günlük deneme sürümünü aşağıdaki kod sayesinde elde edebilirsiniz.
 

Webturesileyuksel

 

Siteye gidip aşağıdaki formu doldurmanızın ardından çıkan şekildeki promosyon kutusuna Webturesileyuksel yazmanız yeterli. Yüzlerce dolar değerindeki bir aracı bir aylığına ücretsiz test edebilirsiniz böylece. Denemenizin ardından, beğenip beğenmediğiniz yanlarını burada yorumlarda paylaşabilirsiniz.

 

 

 

Kaynak: https://www.webtures.com.tr/blog/seomonitor-seo-araci-incelemesi/ 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics