Genel 07 EKİM 2012 / 16:49

Siber savaştan kaçamayız…

Bölgemizde yaşanan sıcak gelişmeler her geçen gün biraz daha çok canımızı sıkıyor. En azından bu yazıyı yazdığım sırada oldukça hareketli saatler yaşanıyordu. Bu gelişmelerin konvansiyonel savaşa yansımaları konusunda bir şey söyleyemeyiz ama siber savaş konusunda söylenecek o kadar çok söz var ki… Saldırının ne zaman ve nereden geleceğini bilmediğimiz siber savaştan kaçınamayacağımızı ve bu savaşın sadece kurumların internet sitelerinin çökertilmesi olmadığını kabul etmemiz gerekiyor. Artık hayatımızın her alanında teknoloji olduğuna göre, yaşamı felç edebilecek saldırıların da her an kapımızı çalabileceğini unutmadan ülkesel stratejilerimizi net olarak oluşturmanın zamanı geldi de geçiyor bile.
Unutmayalım, bundan sonraki saldırıların dozu sürekli artacaktır ve bu saldırılar da herhangi bir kurumun internet sitesinin devre dışı bırakılıp, siteye bir slogan yazmak veya şarkı yüklemek şeklinde olmayacaktır.
ETİKETLER : Gündem Sayı:891

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN