Genel 12 TEMMUZ 2018 / 11:31

Siemens, 1965 Ford Mustang'ı otonom araca dönüştürdü

Son zamanlarda otomobil firmalarının üzerinde en çok durduğu özelliklerden olan sürücüsüz otomobil konsepti bu kez çok farklı bir şekilde hayat buldu. Siemens bir festival için özel olarak Ford Mustang'i otonom hale getirdi.

Son yıllarda otomobil markalarının otonom araçların üzerinde çalışıyor olması, bize teknolojinin hayallerden de öte bir kavram olduğunun en büyük belirtisi. Bundan seneler önce bu gördüklerimiz sadece bir fikirden ibaretti fakat şimdi  dünyanın genelinde artık bu araçların adını sıkça duymaya devam ediyoruz.

Siemens ise, son model araçlarda gördüğümüz bu özelliği tamamen farklı boyutlara taşımış durumda. Bu yıl düzenlenecek olan Goodwood Festival of Speed'e çıkaracağı klasık otomobiller ve otonom araçlar içerisinde en dikkat çekici araç ise kuşkusuz 1965 Ford Mustang olacak. Siemens, bu aracı özel bir teknoloji ile donatmış durumda.

İngiltere'de bulunan bir bilim-mühendislik okulunun desteğiyle tasarlanan otonom araç, yazılım ve donanımlarla da özel hale getirildi. Şirket yöneticisinin önceden nereye gideceğini bilecek olan Mustang için hala geliştirilebilir donanımların olduğunu belirtti.

4.7 litrelik bir V8 motorunun kullanıldığı Mustang; 200, 225 veya 271 beygir gücüne sahip. Sekiz silindirin mevcut olduğu otonom araç, 12-15 Temmuz tarihleri arasında Googwood için yarışacak

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics