Genel 22 MART 2018 / 10:12

Sketchfab, dev 3D kütüphanesini hizmete açtı

3D konsept çalışmalar paylaşan bir site olan Sketchfab, dev boyutlardaki 3D model kütüphanesini kullanıcıların hizmetine sundu. Kütüphanede yer alan bazı çalışmalar telifsiz olarak yer alırken, satın alınabilir  durumda olan çalışmalar da var.

Sketchfab, uzun süredir yaptığı 3D konsept çalışmalarıyla birçok kullanıcıya farklı fikirler sunan bir site olarak dikkat çekiyordu. Şimdi ise yeni oluşturduğu yeni kütüphane konsepti beğendiğiniz içerikleri indirmenize ve bunları düzenlemenize olanak sağlıyor. Ayrıca şirket en çok kullanılan çalışmalar için 3D araçlar ile buraya arama çubuğu entegre etti. Bu arama çubuğuna birkaç anahtar kelime yazabilir, kaliteye göre filtreleyebilir, önizleme yapabilir ve ardından mevcut işinize bir 3D model indirebilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta ise, sitenin kendi 3D modellerinizi saklamanıza olanak sağlaması.  Bu sayede çalışmalarınıza Sketchfab özellikli tüm uygulamalardan erişme hakkına sahip oluyorsunuz. Site bunların yanında ek olarak Unity, Unreal ve Godot için de eklentiler geliştirdiğini duyurdu. Oyun geliştiricileri, kendi 3D modellerini tasarlamadan önce hızlı bir önizleme sağlamak istiyorlarsa kesinlikle ilk tercihi Sketchfab olacaktır.

Ayrıca Sketchfab, Torch3D, Minsight, Spatial stories, Selerio, StellarX, Holobeam, AnimVR, Plattar, Sketchbox3D ve Looking Glass ile birlikte de kullanılabilecek. Bunun yanında şirket, mazon Sumerian, Blender, Substance, Modo, Cinema 4D, Octane, HighFidelity, Aframe, Houdini, Sansar, Mimesys, The Wave VR, Masterpiece VR, Artomatix, Flipside VR, Blend Media, NormalVR, Vectary, Streem, ve Meta glasses gibi uygulamalara entegrasyonlar üzerinden de çalışabilecek. Görüldüğü gibi, Sketchfab, VR ve AR platformlarının yanı sıra çok çeşitli 3D yazılımları da kapsıyor ve toplamda 2,5 milyondan fazla 3D dosya barındırıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics