Genel 12 MART 2013 / 16:25

Sosyal Medya Zirvesi İTÜ’de yapıldı

Uluslararası Sosyal Medya Derneği’nin katkılarıyla İTÜ’de gerçekleşen Sosyal Medya Zirvesi gerçekleştirildi.

Sosyal medyada ön plana çıkan konulardan, Twitter fenomeni nasıl olunacağına kadar birçok bilginin paylaşıldığı zirveye Twitter üzerinden # ITUSMZ hashtag'i ile eş zamanlı olarak katılım sağlandı. Aynı hashtag ile 2500’ün üzerinde paylaşım yapıldı. Böylelikle interaktif bir tartışma ortamı da yaratılmış oldu.

11 Mart 2013 tarihinde Uluslararası Sosyal Medya Derneği’nin (USMED) katkılarıyla, Türkiye’nin köklü üniversitelerinden İTÜ’de gerçekleştirilen Sosyal Medya Zirvesi’nde sosyal medyanın toplumsal ve bireysel etkileri konuşuldu. Sabah ve öğle seansında toplam 200’ü aşkın konuğun katıldığı zirvede katılımcılar zengin içerikli sosyal medya sunumları yapıldı.

USMED Genel Sekreteri ve Kurucu Üyesi Salih Çaktı ile başlayan seminerde ilk olarak USMED hakkında ön bilgi verildi.  İlk oturum içerisinde daha sonra “Sosyal medya ve kişisel markalaşma nedir?” sorusuna cevaplar arandı. Sosyal medyanın bireysel kullanıcıların sahip olduğu değerleri nasıl geliştirip bir marka haline getireceğinin sunumu yapıldı. Kişisel markalaşma ve sosyal medya arasındaki ilişkiye değinilerek izlenmesi gereken adımlar paylaşıldı.

Sunumlarda özellikle kişisel markalaşma için içerik üretiminin ve bunu devamlı kılmanın ne derece önemli olduğu vurgulandı. İçeriklerin korunumu ile ilgili olarak lisanslama teknikleri, telif hakları bildirimi gibi yöntemlerle içeriklerin korunabileceği bilgileri detaylı olarak paylaşıldı.

İlk oturumdan sonra toplumsal perspektiften sosyal medyanın global anlamda nasıl kullanıldığı ve kullanılması gerektiği konuları detaylı olarak masaya yatırıldı. Siyasi liderlerin sosyal medyayı stratejilerine nasıl dahil ettikleri rakamlar üzerinden incelenirken bu rakamların elde edilmesini sağlayan “Veri madenciliği”nin ne olduğu hakkında bilgi verildi. Bu yeni alanın şirketler ve bireyler açısından önemi tartışılırken sosyal medyanın insanların hayatında nasıl yer tuttuğunun ve bunun fayda sağlayacak şekilde nasıl kullanılabilecekleri; afet yönetimi, sosyoloji, siyaset ve eğitim konuları üzerinden örneklerle sunuldu. Son olarak sosyal medya ve güvenlik konusunda insanların zaaflarının sosyal ağlar tarafından ne şekilde kullanıldığı bilgisi katılımcılara aktarılırken, internet sektöründe yer alan güvenlik sorunları sosyal medya açısından değerlendirildi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN