Genel 03 ARALIK 2012 / 11:32

Tam da oluyordu!

Hükümetin 2023 vizyonunda bilişimi öncelikli sektörlerin başına çekmesiyle sektörümüz kendine gelmiş adeta tekrar bir sektör olduğunu hatırlamıştı. Yine bu vizyon çerçevesinde mobil teknolojiler ve internet tarafında yapılmaya başlanan başarılı projeler ve atılan cesur adımlar ne denli doğru bir yolda olduğumuzun göstergesi gibiydi. Ancak geçtiğimiz hafta e-posta kutularımıza düşen bir röportaj haberi bütün umutlarımızı silip kafalarımızı acaba sorularıyla doldurdu bir anda.
Yeşilay kurumunun yeni başkanı İhsan Karaman ilk röportajını Hürriyet gazetesine vermiş. Karaman röportajında, Yeşilay’ın alkol ve sigaradan önce çağın bağımlılıkları olduğunu iddia ettiği internet, cep telefonu ve TV gibi konulara karşı da mücadele edeceğini söylemiş. Konuya uygun olsun diye söylenenilecek tek şey; “haydi buyur buradan yak” olur ancak.
Öte yandan biz bu tip engellerle sıkça karşılaşan bir sektörüz ve bence bu gibi işi bilişim olmayan çağdışı kafaları yenmemiz hiç de zor olmayacak. Yeter ki enerjimizi kaybetmeyelim.
ETİKETLER : Sayı:898

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics