Genel 13 OCAK 2017 / 13:57

"TBD İÇİN TEK YÜREK"

Türkiye Bilişim Derneği, Ankara Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu 15 Ocak Pazar günü TOBB ETÜ’de gerçekleştirilecek. TBD Ankara Şubesi Başkan adayı olan M. Ali Yazıcı, ‘Kırmızı Liste’ ile yola çıkıyor. Diğer yandan TBD 31. Olağan Genel Kurulu’nda Ersin Taşçı, TBD Başkanlığına aday olacak ve 'TBD için Tek Yürek' sloganıyla M. Ali Yazıcı ile birlikte yola devam edecekler.

TBD Ankara Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu, 15 Ocak Pazar günü TOBB ETÜ’de toplanacak. Başkan adayı M. Ali Yazıcı, “TBD için Tek Yürek” diyerek yola çıktıklarına dikkat çekerek “Temel hedefimiz, özel sektör, kamu ve akademi dünyasında; kadınlarımızla ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle birlikte ‘Bilişimle Kalkınma’yı gerçekleştirmek, tüm üyelerimizi TBD’nin kanatları altında toplayarak etkin bir çalışma yürütmektir” açıklamasını yaptı. Kuruluşundan bugüne kadar TBD’ye hizmet etmiş tüm Başkan ve Yöneticilerinin oluşturduğu ‘TBD Kültürü, TBD Değerleri ve TBD Çizgisi’ni geleceğe taşıyacak daha katılımcı, daha güçlü, daha etkin ve öncü bir TBD için çalışacaklarının altını çizen Yazıcı, “Ülkemizde ‘Bilişim Ekosisteminin Şemsiye Kuruluşu’ olarak tüm bilişim paydaşlarının odak merkezi olmak öncelikli amacımızdır” ifadesini kullandı.

 

TBD Yönetimi Köprü Görevi Üstleniyor
 

Amaç ve hedeflere ulaşmak için TBD olarak gerçekleştirilecekleri projelerden, programdan ve ‘TBD Kurumsal Yapılanma Planı’ndan söz eden M. Ali Yazıcı şunları kaydetti: “TBD Ankara Şube ve Merkez Yönetim Kurulu; temsil gücü yüksek, kamu, özel sektör, üniversite, kadın ve gençlerimizin temsilini esas alan bir yapıda oluşturulacak. Özellikle ‘Kamu Bilişim Politikaları’nın oluşturulmasında etkin olan bürokrasi ve siyasi mekanizmaları, özel sektör karar vericileri ve bilişim akademisyenleri arasında köprü olabilecek, koordinasyon ve inisiyatif sağlayan bir yönetim yapısı ve yönetim kurulu oluşturuldu. Diğer yandan TBD Sayısal Gündem 2020 Uzmanlık Grupları; ‘Türkiye’nin Sayısal Gündemi Grupları’ adı altında yeniden yapılandırılacak. TBD üyesi akademisyenlerden oluşan yönetim yapısıyla TBD’nin tüm akademik çalışmaları ‘TBD Akademi Masası’ tarafından yönetilecek.”

 

2017 Bilişimle Gelişme Yılı
 

Yazıcı, “TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı’ndaki talebimizle, Başbakan Binali Yıldırım tarafından ilan edilen; 2017’nin ‘Bilişimde Kalkınma Yılı’ olması için çok acilen ‘Başbakanlık Genelgesi’ yayınlanması konusunda acil girişimlerde bulunacağız. 2017 yılında Türkiye 3. Bilişim Şurası’nın yapılmasını ve Şura sonucunda, mevcut tüm strateji belgelerini bütüncül bir bakış açısıyla toparlayarak, 2018–2023 dönemini kapsayan ‘Ulusal Bilişim Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nın hazırlanmasını sağlayacağız. Diğer bilişim STK’ları ile etkin bir iş ve güç birliği yapılacak” diyerek TBD’yi ‘Ulusal Bilişim Ekosistemi’ne yön veren çatı organizasyon haline getireceklerine dikkat çekti. Ersin Taşçı da, Şube Genel Kurullarının tamamlanmasından sonra yapılacak olan TBD 31. Olağan Genel Kurulu’nda; TBD Başkanlığına aday olacak. Taşçı, TBD Ankara Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu ile ilgili olarak “Birlik, beraberlik ve şölen havasında geçeceğine inandığım TBD Ankara Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu’nda tüm üyelerimizin ‘TBD için Tek Yürek’ olması en büyük dileğimdir” açıklamasını yaptı. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics