Genel 09 TEMMUZ 2014 / 09:13

Teklif tarihi uzatıldı

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, 2 Temmuz tarihli açıklamasında; ‘Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi’ için SSİK kararıyla sözleşme görüşmelerine başlandığı bilgisini verdi.Savunma Sanayi Müsteşarlığı’ndan yapılan açıklamada; “Ülkemizin uzun menzilde ve alçak/orta/yüksek irtifada hava savunmasını sağlamaya yönelik olarak tedarik edilecek olan ‘Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi’ kapsamında 26 Eylül 2013 tarihli Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK) kararıyla CPMIEC Kuruluşu (Çin Halk Cumhuriyeti) ile sözleşme görüşmelerine başlanmıştır. SSİK talimatı gereği, CPMIEC kuruluşu ile görüşmelerden sonuç alınamaması halinde ikinci sırada bulunan EUROSAM Konsorsiyumu ile; EUROSAM Konsorsiyumu ile görüşmelerden sonuç alınamaması halinde üçüncü sırada bulunan ABD Hükümeti ile sözleşme görüşmelerine başlanacaktır” denildi.

Görüşmeler tüm ayrıntılarda mutabık kalınıncaya kadar sürdürülecek
SSM’nin açıklaması şöyle devam ediyor: “Hâlihazırda CPMIEC kuruluşuyla sözleşme görüşmelerine devam edilmektedir. Böylesi önemli bir projede sözleşme detayları önem taşımakta olduğundan görüşmelerin tüm ayrıntılarda mutabık kalınıncaya kadar sürdürülmesi doğaldır. Bu bağlamda, ‘Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi Sözleşmesi’ imzalanıncaya dek, bahsi geçen tüm teklifler için geçerlilik sürelerinin uzatılması mütemadiyen talep edilmekte olup, teklifler 31 Ağustos 2014 tarihine kadar uzatılmıştır.”

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN