Genel 25 MART 2012 / 15:18

Teknoloji ülkesi olmak ve fuarcılık

Dünyanın en büyük ikinci teknoloji fuarı olarak konumlandırılan Computex, bu yıl 5-9 Haziran tarihlerinde Taipei’de gerçekleştirilecek. Fuara birkaç ay kala yapılan basın bilgilendirme turuna Türkiye’den sadece BThaber katıldı. Burada gördük ki birçok ünlü markayı yaratmış bir ülkede fuar yapmak çok da zor değil. Ancak bu markaları yaratmak, dünyada bilinirliğini sağlamak zor ve bizim ülke olarak bir türlü başarılı olamadığımız konular.
Aslında bunu başarmanın birkaç püf noktası var. Hep söylüyoruz, hep yazıyoruz. Amerika’yı yeniden keşfetmenin gereği yok. Batı güzel, batı gelişmiş belki ama gözünüzü doğuya çevirdiğinizde gördüğünüz manzara daha anlamlı ve geleceği daha parlak. Sanırım işbirliklerimizi bu taraflara kaydırma zamanı geldi. Şimdilik burada keselim ve Computex ile ilgili değerlendirmelerimizi gazetemizin önümüzdeki hafta çıkacak 865. sayısında okuyacağınız müjdesini şimdiden verelim.
ETİKETLER : Gündem Sayı:864
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN