Genel 09 HAZİRAN 2014 / 10:09

Telefonunuzu "Kartal" buluyor

Oracle İletişim ‘Eagle’ cihaz kimlik kaydı yeni sürümü, iletişim hizmeti sunan firmalara, kayıp veya çalıntı mobil cihazları hizmet dışı bırakma ve küresel kayıtlara ulaşma özelliği sağlıyor. İletişim hizmeti sağlayıcıları yüksek müşteri memnuniyeti için, Mobil cihazınızın çalınması, neredeyse tüm kişisel bilgilerinizin yabancıların eline geçmesi anlamına geliyor. Hatta, bir çok uygulamanın senkronize olması da güncel bilgilerinizin şifre gerektirmeden kullanılabilmesini sağlıyor.

“Oracle İletişim ‘EAGLE’ Cihaz Kimlik Kaydı” yeni sürümü LTE teknolojisine bağlı akıllı telefon ve diğer cihazları destekliyor ve iletişim hizmeti sağlayıcılarına GSMA tarafından güncellenen kara listeye erişim imkanı sağlıyor.  Birçok ülke aygıtlarının kimliğini ve hırsızlığı azaltmak için cihaz kimlik teknolojiler dağıtmak CSP gerektirir. Ancak, şimdiye kadar, operatörleri genellikle LTE ağ ihtiyaçlarını karşılamak için ikinci bir cihaz kimlik kayıt satın almak için gerekli.
 

Bu durumlarda şirketler, tedbir olarak cihazlarını hizmet dışı bırakmak zorunda kalıyor. Küresel şebekelerde çalışma özelliklerini de sonlandırarak müşterilerini koruyabiliyor ve hırsızlığa karşı önlem alabiliyorlar. Sadece A.B.D'de geçtiğimiz yıl 3.1 milyon telefon çalındı.

 

 
ETİKETLER : Oracle

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics