Genel 09 HAZİRAN 2014 / 10:09

Telefonunuzu "Kartal" buluyor

Oracle İletişim ‘Eagle’ cihaz kimlik kaydı yeni sürümü, iletişim hizmeti sunan firmalara, kayıp veya çalıntı mobil cihazları hizmet dışı bırakma ve küresel kayıtlara ulaşma özelliği sağlıyor. İletişim hizmeti sağlayıcıları yüksek müşteri memnuniyeti için, Mobil cihazınızın çalınması, neredeyse tüm kişisel bilgilerinizin yabancıların eline geçmesi anlamına geliyor. Hatta, bir çok uygulamanın senkronize olması da güncel bilgilerinizin şifre gerektirmeden kullanılabilmesini sağlıyor.

“Oracle İletişim ‘EAGLE’ Cihaz Kimlik Kaydı” yeni sürümü LTE teknolojisine bağlı akıllı telefon ve diğer cihazları destekliyor ve iletişim hizmeti sağlayıcılarına GSMA tarafından güncellenen kara listeye erişim imkanı sağlıyor.  Birçok ülke aygıtlarının kimliğini ve hırsızlığı azaltmak için cihaz kimlik teknolojiler dağıtmak CSP gerektirir. Ancak, şimdiye kadar, operatörleri genellikle LTE ağ ihtiyaçlarını karşılamak için ikinci bir cihaz kimlik kayıt satın almak için gerekli.
 

Bu durumlarda şirketler, tedbir olarak cihazlarını hizmet dışı bırakmak zorunda kalıyor. Küresel şebekelerde çalışma özelliklerini de sonlandırarak müşterilerini koruyabiliyor ve hırsızlığa karşı önlem alabiliyorlar. Sadece A.B.D'de geçtiğimiz yıl 3.1 milyon telefon çalındı.

 

 
ETİKETLER : Oracle
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN