Genel 03 NİSAN 2018 / 10:28

Tesla üretim hedeflerine ulaşmakta zorluk çekiyor

Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu (NTSB) Tesla'nın üretim konusundaki performansından rahatsız. Tesla'nın piyasa fiyatlarının giderek düşmesi şirketin zor günlerke karşı karşıya kalacağını gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Tesla'da bulunan otopilot gelişmiş sürücü destek sisteminin ölümcül bir kazaya karışmasının ardından şirket için işler kötüye gitmeye başlamıştı. Ayrıca Model 3'ün elektrikli araç teslimatları şirket için belirlenen hedefe ulaşamadı. Bu arada Tesla'nın piyasa değeri gittikçe azalmaya devam ediyor. Şirket bu ay piyasa değerinin yaklaşık %20'sini kaybetmiş durumda.

23 Mart'ta gerçekleşen kazada 1 kişi yaşama veda etmişti. Mercuty News'e göre ölen kişi, otopilot sistemini Tesla yetkililerine defalarca şikayet etmişti. Sürücü, daha önce araç tarafından birkaç görsel ve sesli mesaj uyarısı aldı. Sürücünün elleri, çarpışmadan önceki altı saniye içinde direksiyonda algılanmadı. Aracın reaksiyon göstermesi için 5 dakikası ve 150 metresi vardı fakat buna rağmen hiçbir reaksiyon göstermemişti.

Tesla belirlenen hedeflere ulaşamadı

Bu arada Tesla, Model 3 üretimi için hedefinin hala ulaşamamış durumda. Başlangıç olarak, yılda 500.000 araç gibi cesur hedeflerle ile başlatılan şirket, üretim hedeflerini sürekli olarak düşürdü. Bunların en sonuncusu, haftada sadece 2.500 araç üretmek oldu. Ancak Tesla, bu rakamın yalnızca yarısına ulaşabiliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics