Genel 21 TEMMUZ 2017 / 13:47

TİM En Büyük 500 Hizmet İhracatçısını Belirliyor

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından ilk kez 2016 yılında başlatılan ve geçtiğimiz Aralık ayında Sayın Başbakanımız ve 11 Bakanımızın katılımı ile dereceye giren firmaların ödüllendirildiği “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması” başvuruları ikinci yılında alınmaya büyük bir hızla devam edilmektedir.
 

Hizmet ihracatçısı firmalarının katılımları ile beyan usulüne göre yürütülecek ve gerektiğinde firma beyanını destekleyici ek belge talep edilecek olan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması” ile hizmet sektörlerinde ihracat gerçekleştiren firmalar 2016 yılında gerçekleştirdikleri hizmet ihracatı ile sıralanarak kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.
 

Araştırma, telekomünikasyon, bilgisayar ve bilgi hizmetleri, müteahhitlik hizmetleri, eğitim hizmetleri, sağlık hizmetleri, turizm ve seyahat ile ilgili hizmetler, eğlence, kültür ve spor hizmetleri, yolcu taşımacılığı, yük taşımacılığı ve lojistik hizmetleri, mali hizmetler diğer iş hizmetleri kategorilerinden yapılacaktır. “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması” başvuruları http://www.tim.org.tr/tr/500.html adresinden, 31 Temmuz 2017 tarihine kadar ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir.


 

Neden bu araştırmaya katılmalısınız?

  • Başvurular http://www.tim.org.tr/tr/500.html linki üzerinden online ve ücretsiz olarak oldukça kısa süre içerisinde gerçekleştirilebiliyor.
  • Sektörün ilk 3 firması ile Türkiye genelinde ilk 10’a giren firmalara ve belirli sektörlere özel ödüller veriliyor.
  • Firmalar hem kendi sektörü içerisindeki konumunu, hem de genel sıralamasını ücretsiz olarak görme imkanına erişiyor.
  • TİM’in yayınları ve sosyal medya aracılığıyla şampiyonların başarı hikayelerine yer veriliyor.
  • İlk 100 hizmet ihracatçısına sertifika verilecek.
  • Katılımcı firmalara, 2015/8 ve 2015/9 sayılı desteklere ilişkin “100 Soruda Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi” kitapçığı gönderilecek.
  • Katılımcı firmalara “Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti ve Devlet Destekleri” ile ilgili eğitim verilecek.
  • Son 3 takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 1 milyon doların üzerinde olan Hizmet ihracatçı firma temsilcilerine yeşil pasaport verilecektir. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics