Genel 01 HAZİRAN 2018 / 12:03

Türk oyun şirketi Gram Games, Zynga tarafından satın alındı

Türk mobil oyun şirketi Gram Games, Zynga ile yapılan anlaşma sonucunda 250 milyon dolar ve ek ücretler karşılığında satın alındı.

İstanbul ve Londra'da bulunan iki stüdyosunda çalışmalar yürüten Gram Games, 250 milyon dolar ve ek ödemeler karşılığında dünyaca ünlü oyun firması olan Zynga bünyesine katıldı. Çalışanlarına sunduğu yıl içerisinde sınırsız tatil hakkı ve mesai saatleri ve şirketteki bütün çalışan kademeleri eşit olan şirket bu anlamda büyük örnek teşkil ediyordu.

''1010!'' ve ''Six!'' gibi pek çok ünlü bulmaca oyunlarını geliştiren bu globalde 170 milyondan fazla oyuncusu bulunan Gram Games, bu zamana kadar geliştirdiği oyunlarını hem Amerika'da hem de Avrupa mobil plaformlarında birincilğe taşımayı başarmıştı.

Gram Games’in Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Ecevit, "2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz. Zynga’nın dünyayı oyunlarla bağlama misyonuna derinden inanıyoruz ve takımları ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız." ifadelerini kullandı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics