Genel 12 KASIM 2013 / 14:42

Turkcell Teknoloji Zirvesi başladı

Turkcell Teknoloji Zirvesi, bugün Haliç Kongre Merkezi’nde başladı. Turkcell’in 200 işortağını buluşturduğu etkinlikte şirketin, en yeni iş çözümleri ve yaklaşımları tanıtılıyor. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, dördüncü yılını gerçekleştirdikleri Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde 210 konuşmacının yer aldığını,120 parelel oturum yapılacağını ve bu yıl iki gün boyunca 10 bin kişiyi ağırlamayı beklediklerini belirtti. Turkcell olarak şirketlerin rekabet gücünü artırmak üzere hareket ettiklerini ve İş’Te Teknoloji Hamlesi’ni gerçekleştirdiklerini ifade eden Kocabaş, 500 binin üstünde kurumsal müşteriye hizmet verdiklerini de dile getirdi. Kocabaş, “Burada en yeni teknolojileri tartışıp, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin deneyimlerini paylaşıp, dünyanın önde gelen vizyonerlerinden de heyecanla geleceği dinleyeceğiz” dedi.
Yeni dünyaya iyi okumak gerekiyor”
Açılışta konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, konuşmasında şirketlerin yeni dünyayı anlamalarının ve bu dünyaya uygun olarak iş yapış modellerini değiştirmelerinin önemine vurgu yaptı. Dünyadan farklı şirket örneklerinin sergilediği değişimi örnek gösteren Ciliv, “Yeni dünyanın belki de en önemli olayı mobil internetin insanlığa etkisi. Bilgiye ulaşmak çok önemli. Teknoloji devriminin geliştirdiği bu yeni dünyada kurum ve şirketlere çok önemli görevler düşüyor. Teknoloji ve inovasyonla farklılaşmak kilit önem taşıyor. Bu yeni dünyayı iyi okuyanlar hızla yükselebiliyor, okuyamayanlar ise yok oluyor. Bugün artık her yer ofis haline geldi, akıllı telefonlar yeni iş bilgisayarlarımız. Bu nedenle şirketlerin, kritik işleri ve uygulamaları için üstün network platformuna ihtiyacı var. Biz Turkcell takımı olarak tüm müşterilerimize güçlü, çevik ve akıllı network ayrıcalığını sunuyoruz. Yeni network’e; yani fiber ve mobil entegrasyonuna yaptığımız yüksek yatırım sayesinde kapsama, kalite ve hızda güçlü ve üstün hizmet sunuyoruz. Seyyar istasyonlarımız, proaktif hazırlıklarımız ve afet-acil durum yönetimi konusundaki uzman ekibimizle çevik bir network deneyimi yaşatıyoruz” şeklinde konuştu.
Arciniega: “Turkcell, Türkiye’deki teknoloji gücünü şekillendiren lider”
Etkinliğin ilk gününde ana konuşmacı olarak yer alan Microsoft Başkan Yardımcısı Alberto Arciniega ise konuşmasında Turkcell’in, Türkiye’deki teknoloji gücünü şekillendirmede lider olduğunu vurguladı. Geleceğin başarılı şirketlerinin bugün doğru teknolojileri seçenler olacağının altını çizen Arciniega,“Geleceğin şirketlerini şekillendiren mega trendler mobil iletişim, sosyal ağlar, büyük data analizi ve bulut bilişim olacak. İşte bu noktada bugün şirketiniz için yaptığınız teknoloji seçimleriniz, gelecekte ne olacağınız noktasında anahtar bir öneme sahip” dedi.
İki gün sürecek etkinlik, ilk gününde 50 kadar paralel oturuma ev sahipliği yaparken, fuaye alanında açılan standlarda da da Turkcell’in en yeni çözümleri sergileniyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN