Genel 03 AĞUSTOS 2017 / 15:40

Turkish Bank UK BASC Ödeme Sistemleri’ne katılan 18. üye oldu

Turkish Bank Group’un 43 yıldır İngiltere’de hizmet veren iştiraki Turkish Bank UK, 295 banka arasından BACS Ödeme Sistemleri’ne katılan 18. üye oldu.

 

Turkish Bank Group bünyesinde bulunan Turkish Bank UK, müşterileri için popüler otomatik ödeme seçeneklerine bağımsız ve doğrudan erişebilmek için dünya devlerinin üye olduğu BACS'a katıldı. BACS’ın 18. üye bankası olmayı başaran Turkish Bank UK, İngiltere’de faaliyet gösteren toplam 295 banka arasında BACS üyeliğine seçilen ilk sıralardaki bankalar arasında yerini aldı. BACS’a üye olabilmek için gerekli olan yüksek yönetişim ve teknik standartları büyük bir başarı ile yerine getiren Turkish Bank UK, projeyi de zamanında bitirerek ayrı bir başarıya daha imza atmış oldu.

 

Birleşik Krallık’taki otomatik ödeme yöntemlerinde takas ve ödemelerin düzenlenmesi yükümlülüğü ile 1968’den beri ödeme ile ilgili hizmetlerin bütünlüğünü koruyan BACS’ın üye listesinde HSBC Bank, Citibank, Lloyds Bank ve The Royal Bank of Scotland gibi dünyanın önde gelen bankaları yer alıyor. BACS 2016 yılında toplam değeri 4,8 trilyon Sterling olan yaklaşık 6,25 milyar işlem gerçekleştirerek bir rekor kaydetti. 2016'da ayrıca, yeni bir rekor ile tek bir günde 109,3 milyon Otomatik Ödeme ve BACS Doğrudan Kredi işlemi gerçekleşti. Bu, dakikada 117 bin ödeme anlamına geliyor.

 

BACS’tan yapılan basın açıklamasında Turkish Bank UK’in küçük ölçekli kurumlar arasında bir ilki gerçekleştirerek geliştirlmiş olan en yeni çözümü zamanında ve büyük bir başarı ile gerçekleştirerek bu konuda öncü bir rol oynadığına atıfta bulunuldu.

 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Turkish Bank Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene, Londra’da 1974'ten beri faaliyet gösteren Turkish Bank Group’un, İngiltere'deki stratejik genişlemesi kapsamında BACS'a katılmasından büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Börteçene, planlandığı şekilde elde edilen bu üyeliğin, müşterilerinin kaliteli hizmetler almaya devam etmesini sağlamak için İngiltere'deki Birincil Ödeme Sistemleri’ne doğrudan üye olma programlarının bir parçası olduğunu belirtti. Bu üyeliğin, Turkish Bank Group’un gelişiminde yeni bir kilometre taşı olduğunu da sözlerine ekleyen Börteçene, “BACS Ödeme Sistemleri’nin üyesi olarak dünyanın dev bankalarının yanında yer almak bu başarının bir diğer prestijli yönüdür. Yüksek yönetişim ve teknik standartlar arayan BACS Ödeme Sistemleri’ne üye olabilmek için çok kapsamlı olan bu projeyi zamanında bitirmek de ayrı bir gurur kaynağıdır" dedi.

 

BACS Üyeleri:

Allied Irish Bank

Bank of England

Bank of Scotland plc

Barclays Bank

Citibank NA

ClearBank®
Clydesdale Bank Plc 

Coutts & Co 

HSBC Bank plc

Lloyds Bank plc

Nationwide Building Society

NatWest

Northern Bank 

Santander 

The Co-operative Bank

The Royal Bank of Scotland ​

TSB

Turkish Bank UK

Virgin Money 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics