Genel 23 EKİM 2011 / 16:51

Türkiye bu sınavı başarıyla verebilir

FATİH Projesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulduktan sonra sürekli gündemde kaldı. Dile kolay 15 milyon tablet bilgisayar alınacak ve ardından yeni öğrencilere verilmek üzere her yıl da yaklaşık bir milyon adet alım yapılacak. Doğal olarak bu proje yerli ve yabancı birçok şirketin iştahını kabartıyor. Yerli tasarım ve üretim ile Türkiye’nin teknoloji üretimi açısından atılım yapabilmesine olanak sağlayabilecek bu proje konusunda özellikle yabancılar tarafından aksi yönde büyük baskılar yapıldığına dair bilgileri de sık sık duymaya başladık.
Donanımı, yazılımı, iletişim altyapısı, içeriği, öğretmen eğitimi ile çok geniş bir yelpazeyi içerecek bu projenin “yerli” olmasını hem çocuklarımızın eğitimi hem de ülkemizin teknolojik bir eşiği atlamış olması adına gönülden destekliyor ve başarabileceğimize inanıyoruz. Tek korkumuz ise yerli tasarım ve üretim cihazlarımızı Başbakan’a tanıtmadan önce şarj etmeyi unutmak.
ETİKETLER : Gündem Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN