Genel 12 EYLÜL 2013 / 14:30

Türkiye Finans artık daha akıllı

İş zekası uygulamaları her alanda önemini artırıyor. Türkiye Finans,bilgi sistemlerini sadeleştirmek ve analiz yeteneklerini geliştirmek için Microsoft PowerView ürününü tercih etti.


Türkiye Finans, olay yönetiminden problem yönetimine, hizmet seviyeleri anlaşmalarından hata yönetimi gibi verileri aynı anda analiz ederek bilgi sistemlerini sadeleştirmek ve analiz yeteneklerini geliştirmek için Microsoft PowerView ürününü tercih etti.
Servis tabanlı temel bankacılık yazılımları ve alternatif dağıtım kanalı ürünleriyle birlikte, kart sistemleri, veri ambarı sistemlerini kendi iç kaynaklarıyla yapan Türkiye Finans’ın 1 milyondan fazla müşterisi ve bilgi sistemleri iş ailesinde 210 çalışanı var.
Türkiye Finans Bilgi Sistemleri Operasyon Müdürü Metin Karabiber, Türkiye Finans’ın bilgi sistemleri altyapısının mevcut durumunu şu sözlerle özetledi:“Kurum standartlarında tek bir veri sözlüğü, tek bir veri kaynağı olmasını arzu ediyorduk. Bu noktada Microsoft’un SQL Server 2012 ile birlikte gelen PowerView ürünü sayesinde uçtan uca BT’nin her türlü temel performans göstergelerini ölçebileceğiz’ dedi.

Hızlı, paylaşımcı  ve pratik 
Türkiye Finans’taki projenin uygulamasını BITalent ondört haftada gerçekleştirdi.
Microsoft Microsoft, önümüzdeki süreçte BT yöneticilerinin öncelikli beş konusundan biri olması beklenen iş zekası alanında da ideal çözümlere imza atıyor. Microsoft Türkiye Uygulama Platformu Yöneticisi Gökben Utkun, PowerPivot ve PowerView ürünlerinin özellikle hızlı, kolay veri modellemeye izin veren,ana kurumsal portal üzerinden farklı kullanıcılarla paylaşıma izin veren ve pratik sunumlar sağladığını hatırlattı

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics