Genel 05 HAZİRAN 2013 / 14:50

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nden açıklama

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Taksim Gezi Parkı direnişi ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı. Bildiri şu şekilde:
Son günlerde yaşanan gelişmeler, siyaset, iş ve ekonomi gündemini etkilemektedir. İstanbul’da ve birçok ilimizde devam eden eylemler sonucunda siyaset, medya ve kamuoyu arasında tartışmalar yaşandığı, bunların kimi zaman gerilimlere de yol açtığı gözlenmektedir.

Taksim Gezi Parkı protestoları ve sonrasındaki gelişmeler, ülkemizde kamu yönetimi ile kamuoyu arasında bir iletişim yetersizliği olduğunu göstermektedir. İletişimin doğru yönetilmesi, içinde yaşadığımız etkileşim ve paylaşım çağının en önemli yönetim kriteridir. Modern demokrasilerde, kamu yönetimi ile kamuoyu arasında sürekli ve düzenli işleyen iletişim kanalları kurulması ve karşılıklı iletişim ve diyalog ortamının her şartta korunması esastır. Halkımızın, merkezi yönetimin ve yerel idarecilerin, toplum yaşamını doğrudan ilgilendiren her konuda, açık ve anlaşılır bir dil kullanılması, tepkilerin başka mecralara çekilmesinin önlenmesi açısından önemli bir sorumluluktur.

Binlerce yıldır tüm çeşitliliği ve renkliliğiyle dünyaya ilham veren İstanbul’un ve Anadolu’nun değerleri doğrultusunda sorunların karşılıklı bilgilendirme, müzakere ve uzlaşma zemininde çözüme kavuşturulacağına yürekten inanıyoruz. Hükümetimizi, siyasi parti liderlerini, kamu yöneticilerini, sivil toplum yöneticilerini, iş dünyasının liderlerini, medyamızı, gençlerimizi, her yaştan ve her kesimden insanımızı kırıcı söylemlerden uzak, sıcak ve uzlaşmacı bir dille iletişim kurmaya davet ediyoruz.

TÜHİD YÖNETİM KURULU

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN