Genel 19 KASIM 2013 / 16:04

Türkiye İnovasyon Haftası için geri sayım sürüyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye İnovasyon Haftası ile inovasyon ve Ar-Ge’nin Türkiye ekonomisi ve ihracatında taşıdığı önemi bir kez daha Türkiye gündemine taşıyor.
T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve Başbakan'ın katılımıyla gerçekleşecek olan Türkiye İnovasyon Haftası, dünyaca ünlü isimleri İstanbul’da buluşturacak. Organizasyonun stratejik sponsorluğunu ise Arçelik, Brisa, Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Türk Hava Yolları (THY) üstleniyor.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 28-30 Kasım arasında düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası’nın önde gelen konukları arasında, 3D yazıcıyla yaşayan hücrelerle insan organı üretmeyi başarmış Wake Forest Rejeneratif Tıp Enstitüsü’nün Direktörü Dr. Anthony Atala da yer alıyor. Atala konferansta, “Kök Hücre ile Ölümsüzlük Mümkün mü?” başlıklı bir konferans verecek.

‘Junior’ adı verilen Google’ın insansız aracının gelişmesine öncülük eden, robotik geliştirici, bilgisayar bilimi profesörü Sebastian Thrun ise “Google'ın İnsansız Aracı İnovasyonu Nereye Götürüyor?” sorusuna bu kez İstanbul’da cevap arayacak.
Mars’ta insan kolonisi kurmak için Mars Gezegeni’ne insanlı inişi düzenleyen MarsOne Proje Ataşesi, Nobel Fizik Ödülü sahibi teorik fizikçi Prof. Gerardus’t Hooft da “Dünya Dışı Yaşam Gerçek mi Oluyor?” sorusunun ardından, Mars One Projesi'nin detaylarını paylaşacak.

Kan tahlili yapan cep telefonunun mucidi Prof. Dr. Aydoğan Özcan İnovasyon Haftası’na katılacak
Ar-Ge ve inovasyon alanında çarpıcı işlere imza atan Türkler de Türkiye İnovasyon Haftası’nda öne çıkacak. Konferansın önde gelen konuşmacıları arasında Populer Science dergisi tarafından dünyanın en parlak 10 bilim adamı arasında gösterilen Prof. Dr. Aydoğan Özcan da bulunuyor. 14 Amerikan, 1 İngiliz ve 9 başvuru olmak üzere 24 patente sahip bulunan Prof. Dr. Özcan’ın ‘kan tahlili yapan cep telefonu’, bilimin zirvesinden inmiyor.
ETİKETLER : İNOVASYON HAFTASI TİM

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics