Genel 08 HAZİRAN 2018 / 09:48

Uber, elektrikli bisiklet kiralama hizmetine başlıyor

Uber 2018 yılı itibariyle hem ülkemizde hemde dünyada gündem konusu olmuştu. Ülkemizde yasaklanan Uber, Avrupa pazarında elektikli bisiket kiralama hizmetine başlayacağını açıkladı.

Son dönemlerde ülkemizin gündemini meşgul eden, bazı insanlar için kullanışlı olan kimilerinin tepki gösterdiği Uber taşımacılığı, resmi makamların uyguladığı yaptırımlarla birlikte yasaklandı. Uber’in karşımıza çıkarttığı yeni hizmeti meraklılarını daha da üzebilir.

Avrupa pazarını içerisini alan yeni hizmetinde her geçen gün daha da popüler hale gelen elektrikli bisikletleri merkezine alan şirket, kullanıcılara bu modelleri kiralama imkanı sunacak. Proje, Uber’in geçtiğimiz aylarda 100 milyon dolarlık bir yatırımla satın aldığı “Jump” şirketi üzerinden yürüyecek.

Bu hizmet için ilk olarak Almanya'nın başkenti Berlin seçildi. Şirket, kısa süre içerisinde diğer önemli şehirlerde yürürlüğe girecek olan yeni hizmetin taksilere oranla daha ucuz bir yol olduğunun altını çizdi. Buna göre 30 dakikalık bir sürüş için 2 dolarlık bir ücret ödenecek.

Bulunduğunuz şehirdeki servis noktaları sizin durağınız olacak. Aslında bu hizmet türü Asya ülkelerinde görülebiliyor. Fakat hizmet ve kullanış bakımından Uber'in biraz daha ağır bastığını söyleyebiliriz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics