Genel 23 EYLÜL 2013 / 08:00

Üç kıtanın iş ve bilişim profesyonelleri, İstanbul’da buluşuyor

24-26 Eylül tarihleri arasında dünya gündeminde önem kazanan eski dünya coğrafyasının iş ve bilişim profesyonelleri, ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13 çatısı altında bilişim ortak paydasıyla İstanbul’da biraraya geliyor.

İstanbul, üç kıtanın iş ve bilişim profesyonellerini buluşturmaya hazırlanıyor. 20’yi aşkın forum, toplantı ve özel etkinliğe ev sahipliği yapacak olan buluşma, dünyaca ünlü iş gurularını ve 300’ü aşkın alanında uzman konuşmacıyı biraraya getirerek, üç gün sürecek zengin bir iş platformu sunuyor.

İstanbul, bu hafta üç kıtanın biraraya geleceği önemli bir iş platformuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Uluslararası kimliğini daha da genişleterek, yeniden önem kazanan eski dünya kıtalarını odağına alan Bilişim Zirvesi, ICT Summit NOW (New Old World) adıyla, bu hafta Avrupa, Asya, Afrika’nın iş ve bilişim profesyonellerini Asya ve Avrupa’nın kesiştiği İstanbul’da buluşturuyor. “Daha Hiçbir Şey Görmediniz” ana teması ile ziyaretçilerini ağırlayacak olan zirve, değişen ekonomik ve siyasi dünya ekseninde, teknoloji penceresinden yakın gelecekte yaşanabilecekleri uzmanlar eşliğinde gündeme taşıyor.
24- 26 Eylül tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde Vodafone ana sponsorluğunda gerçekleşecek ve üç gün boyunca sürecek olan etkinlik, çatısı altında ağırlayacağı dünyaca ünlü iş guruları ve 300’ü aşkın uzman konuşmacı ile İstanbul’da iş dünyasının da nabzını tutacak.
Pek çok farklı konunun uzmanlar eşliğinde ele alınacağı 8 konferans, 20’yi aşkın forum ve toplantıya ev sahipliği yapacak olan zirve, zengin içeriğiyle vizyoner bakış açılarını gündeme taşırken, özel etkinlikleri ile de işbirlikleri açısından önemli bir platfom sunuyor.

İş dünyasının uluslararası guruları İstanbul’da olacak
İstanbul bu hafta, iş dünyasının uluslararası gurularını ağırlayacak. ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’13 çatısı altında biraraya gelecek iş dünyasının önemli isimleri zirve sahnesinden mesajlarını aktaracak. Zirve çatısı altından iş dünyasına seslenecek isimler arasında yüzyılın en önemli iş gurularından biri olarak gösterilen, müşteri odaklı ilişki yönetimi kuramcısı, Peppers&Rogers Kurucu Ortağı Dr. Martha Rogers, Avrupa telekomünikasyon endüstrisinin en kıdemli isimlerinden biri olan teknoloji vizyoneri Alcatel Lucent CEO’su Michel Combes, iş dünyasında değişim yönetmeni olarak görülen Vodafone Çok Uluslu Müşterilerden Sorumlu Pazarlama Direktörü Gary Adey, bir kurumsal iletişim kültürü uzmanı ve dev bir teknoloji şirketinin yöneticisi Atos blueKiwi CEO’su Robert Shaw, IBM Ar-Ge Stratejisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Zachary J. Lemnios, çok uluslu şirket yönetiminin deneyimli isimlerinden Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Ayşegül İldeniz, Samsung SDS, Global İş Birimi Başkan Yardımcısı Jack Kim ve dünya birincisi bir hacker olan IntelRAD CEO’su (White Hacker) Can Yıldızlı bulunuyor. Etkinlik konferansları kapsamında İstanbul’da mesajları dinlenebilecek önemli isimler arasında ise bir araştırma gurusu olan Forrester Research Başkan Yardımcısı ve Araştırma Direktörü Peter Burris, bilişim suçlarıyla ilgili uluslararası davaların değişmez bilirkişisi Siber Güvenlik Uzmanı Prof.Dr. Peter Sommer ve sağlık politikaları duayeni HIMMS (Healthcare Information and Managament Systems Society CEO’su Stephen Lieber yer alıyor.

Pek çok farklı konu uzmanları ile tartışmaya açılıyor
İki gün boyunca 25-26 Eylül tarihlerinde İstanbul’da farklı konuların ele alındığı pek çok toplantı da zirve çatısı altında gerçekleşecek. 25 Eylül’de başlayacak olan konferans, forum ve oturum dizisinde ilk gün, “Telekom Konferansı”, “e-Sağlık/m-Sağlık Konferansı” ve “Eğitimde Bilişim Konferansı” katılımcıları ile buluşurken, aynı gün paralel oturumlarda da “Mobil İş Forumu”, “Büyük Veri Forumu”, “e-Ticaret/m-Ticaret Forumu” ve “Girişimcilikte İnovasyon Forumu” katılımcılar ile buluşuyor. Aynı gün zirve çatısı altında gerçekleşen özel projeler arasında ise “Akıllı Şehir İstanbul Konferansı”, “Enerji ve Verimlilik Yuvarlak Masa Toplantısı”, “The TEC ERP Vendor Arena” ve “Sosyal Güvenlik Kurumu Oturumu” bulunuyor. “İş ve Teknoloji Oturumları”, “Sektör Geliştirme Forumları ve Uluslararası Eşleştirme ve Buluşturma Toplantıları” da aynı gün başlayan ve iki gün boyunca devam edecek etkinlikler arasında yer alıyor. Zirve, ikinci gününde de önemli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 26 Eylül’de düzenlenecek konferanslar arasında “Savunma ve Ulusal Bilgi Güvenliği Konferansı”, “Finans ve Bankacılık Konferansı”, “Dijital Pazarlama, Mobil ve Sosyal Medya Konferansı” yer alırken, forumlar kapsamında da “Bulut Bilişim Forumu”, “M2M Forumu”, “Biyometri Forumu”, “Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Forumu” ve “Ar-Ge Ve Teşvikler Forumu” bulunuyor. Farklı STK’ların işbirliği ile gerçekleşen “Sektörü Geliştirme Forumları” ve “Uluslararası Eşleştirme ve İşbirliği Toplantıları” da devam eden etkinlikler arasında bulunuyor. Farklı alanlardaki bilgilendirici iş ve teknoloji oturumları da katılımcıların ilgiyle izleyebileceği bir başka önemli başlığı oluşturuyor.

Vatandaşa dönük özel projeler de öne çıkıyor
Bu yıl vatandaşlara yönelik onların hayatını kolaylaştıracak teknoloji ve uygulamalar da zirve çatısı altında yer buluyor. Bu kapsamda SGK, teknoloji ile değişen yüzünü ilk kez zirvede anlatıyor. Teknoloji ile değişen şehir yaşamı da zirvede konuşulacak başlıklar arasında yer alıyor. Teknolojinin yeniden tanımladığı ve dönüştürdüğü şehir yaşamı, İstanbul metropolü penceresinden zirvede aktarılıyor. “Akıllı Şehir Uygulama Alanı” ise katılımcıların yakın gelecekte İstanbulluların hizmetine sunulacak birçok yeni hizmetle tanışma olanağı sunuyor. Bu kapsamdaki önemli başlıklarından bir diğeri de ufuk açacak olan “Dijital Yaşam Oturumları” olarak göze çarpıyor.
Bu yıl yeni konular da zirvede öne çıkıyor. Biyometri temelli teknolojiler, yapay zeka ve robot teknolojiler, M2M ve enerji verimliliği başlıkları da toplantılarla zirveye taşınan yeni başlıklar arasında yer alıyor.
ETİKETLER : Sayı:939

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics