Genel 03 TEMMUZ 2014 / 14:27

Uluslararası hukuk hamlesi

Bilgi ve iletişim teknolojileri hukuku, politikası ve stratejileri üzerine danışmanlık hizmeti veren Beceni-Türkekul-Sevim Avukatlık Ortaklığı (BTS), dünyanın önde gelen hukuk firması Bird & Bird ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu işbirliği ile BTS ve Bird & Bird Avrupa Ortadoğu, Afrika ve Asya’yı içine alan geniş bir coğrafya için güçlerini birleştirmiş oldu.

Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya’da 26 ofisi üzerinden, 118 ülkedeki müvekkillerine 1100 avukatı ile hukuk danışmanlığı hizmeti veren Bird & Bird 160 yılı aşkın geçmişi ile dünyanın en büyük hukuk şirketlerinden biri. Yıllık 300 milyon Euro’nun üzerinde cirosuyla Bird & Bird, dünyanın ilk 100 hukuk bürosu arasında yer alan 16 farklı endüstride 18 farklı uzmanlık alanında hizmet veriyor.

BTS, aynı zamanda dünyanın saygın hukuk firmalarını listeleyen indekslerde bilgi ve iletişim teknolojileri alanında en iyi olarak listelenmeye layık görülen tek Türk hukuk firması. Firmalara hem Türk hukuk mevzuatı konusunda, hem de teknoloji sayesinde iş dünyasının gündemine hızla giren konulardaki hukuki düzenlemeler ile ilgili danışmanlık hizmeti verdiklerini söyleyen BTS Yönetici Ortağı Yasin Beceni sözlerine şöyle devam etti:
“Günümüzde teknoloji, sektörlerden bağımsız olarak her iş alanının merkezinde yer alıyor. Günümüzde hukuk dünyasının, iş hayatının ve sosyal yaşamın teknoloji yoluyla gideceği yeri önceden öngörmek ve bunun hukuki altyapısının oluşması için tavsiyelerde bulunmak gibi önemli bir misyonu var. Dünyanın en saygın hukuk firmalarından biri olan Bird & Bird, uluslararası pazarlarda teknolojinin aktif olarak kullanıldığı sektörlerde önemli bir deneyime sahip. Bu işbirliğinden aldığımız güçle Türkiye’de faaliyet gösteren çok uluslu şirketler ile uluslararası pazarlarda rekabet eden Türk firmalarına dünya standartlarında hizmet vermeye devam edeceğiz.”

İmza töreni nedeniyle görüşlerini paylaşan Bird & Bird CEO’su David Kerr, “Özellikle teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörlerindeki müşterilerimiz için Türkiye çok cazip bir pazar. Uzmanlık alanları itibariyle, güçlü olduğumuz alanları ve yetkinliklerimizi çok iyi yansıtan BTS gibi bir firma ile mevcut işbirliğimize resmiyet kazandırmaktan dolayı çok mutluyuz. Teknoloji ve inovasyon alanında bölgedeki liderliğini pekiştiren BTS ile birlikte bundan böyle müşterilerimize yüksek kalitede, hem yerel hem de uluslararası seviyede kapsamlı hizmet verebileceğiz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN