Genel 18 HAZİRAN 2018 / 13:39

UNICEF, kripto para madenciliğini bağış aracı olarak kullanıyor

Dünyanın en çok bilinen sivil toplum kuruluşlarından olan UNICEF, kripto para madenciliğini bağış aracı olarak kullarak iki bağış kampanyası başlattı.

Bazı kripto paralar, amaçlarının dışında kullanılarak, siber suçlara karışabiliyor. Bu da sanal para üzerinde olumsuz etkiler yaratıyor. Ayrıca kripto para birimi madencileri dünya genelinde tehdit unsuru olarak görünüyor.

Fakat kripto para madenciliğinin, iyi işler içinde kullanıldığını görüyoruz. İnsani nedenler ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeni bir fon oluşturma yolunda öncülük eden UNICEF, sıradışı bir çalışma başlattı. UNICEF, doğrudan para yardımı istemek yerine, kripto para madenciliği için bilgisayar ekipmanları ve işlem gücü talep etti.

İlk kampanya Şubat 2018'de başlamış, 31 Mart'a kadar devam etmişti. UNICEF Fransa'nın yapmış olduğu bu girişimin amacı, insani kriz ve savaştan etkilenen Suriye'deki çocuklar için para toplamaktı.

İkinci kampanya ise UNICEF Avustralya tarafından 29 Nisan'da başlamış ve hala aktif. Bu kampanyada ise, Bangladeş'te sığınmacı olan ortalama 340 bin Myanmar'lı çocuk için ''Umut Sayfası'' adı altında web sitesi oluşturuldu. Kampanya bir tarayıcı üzerinden Monero madenciliği komut dosyası çalıştırdığından tüm kullanıcıları hedeflemektedir. Bu inisiyatif ile işbirliği yapmak için, TheHopePage.org adresini ziyaret ederek "Start Donating" seçeneğine tıklamanız yeterli.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics