Genel 21 OCAK 2013 / 15:56

Üretilmiş en iyi kulaklık

Wired’da çıkan incelemede Sennheiser Orpheus model kulaklıkların bugüne kadar üretilmiş  en iyi kulaklık olduğu belirtildi.

İlk olarak 1991 yılında ortaya çıkan Sennheiser Orpheus kulaklıklar, masa üstü lambalı bir amfi,güç kaynağı, dahili bir DAC,kablo bağlantıları ve kulaklık olmak üzere bütün bir sistem olarak tasarlandı. Alman mühendisler tarafından Art-Deco ve steampunk karışımı bir tarzda tasarlanan sistemden sadece 300 adet üretildi.

İlk çıktığı dönem 12 bin 500 dolara satılan kulaklık sisteminin iyi bir durumda olan elden düşme bir tanesi şu anda 25 bin dolar civarında alıcı buluyor. Sistemin üretilme amacı ise Sennheiser mühendislerinin üstün ses kalitesi yakalamak için konsept bir kulaklık yaratma çabasına dayanıyor.

Kulaklık sistmeiyle ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.wired.com/gadgetlab/2013/01/orpheus-headphones/
ETİKETLER : Sennheiser Orpheus

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN