Genel 15 MAYIS 2018 / 16:46

Vector Türkiye’nin En İyi İşverenlerinden Biri Oldu

Bilişim sektörünün OT/VT (Otomatik Tanıma / Veri Toplama) alanında Türkiye’nin önde gelen yazılım, donanım ve hizmetleri şirketi olan Vector A.Ş. ; 2015 ve 2016 yıllarının ardından bu yıl üçüncü kez Great Place to Work ödülüne layık görüldü.

Çalışanlarını memnun edemeyen bir şirketin, müşterilerini memnun etme çabasının boşa olacağına inanan Vector A.Ş., Türk bilişim şirketleri arasında bir ilki deneyerek çalışan odaklı bir organizasyon yapısı oluşturdu. Çalışanlarına sahip oldukları yasal hakları eksiksiz sunmasının yanı sıra birçok sosyal imkan sunan Vector, dünya çapında bir organizasyon tarafından, geçerliliği kanıtlanmış objektif analizler ve denetimler sonucunda verilen Great Place to Work® ödülünü bu yıl da çalışanlarına ithaf etti.

Bağımsız bir kurum olan Great Place to Work® Türkiye tarafından gerçekleştirilen araştırma kapsamında bir çalışan anketi düzenlendi. Anket kapsamında, Vector çalışanlarının %89’u “Genel olarak buranın çok iyi bir iş yeri olduğunu söyleyebilirim.” cevabını verirken; %90’ı Vector çalışanı olduğu için gurur duyduğunu belirtti. Çalışanların %84’ü ise Vector çalışma ortamının saygılı olduğunu; yöneticilerinin kendilerine ve fikirlerine saygı duyduğunu ifade etti. Anket sonucunda Vector A.Ş.’nin şirket güven endeksi %83 olarak belirlendi.

Vector A.Ş. adına Halit Erol Şengünler, Murat Ak ve Serdar İçağasıoğlu’nun katıldığı Great Place to Work Ödül Töreni’nde kuruluş, Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2018 / Best Small Workplaces ödülünü aldı.

Vector A.Ş. Genel Müdürü Halit Erol Şengünler, “Kurum kültürlerini geliştirerek güven inşa eden, ödüllendiren, ilham veren ve çalışanlarını her şeyin üzerinde tutarak çalışan bağlılığı yaratan kuruluşların, başarıya daha kolay ulaştıklarını biliyoruz. Bu nedenle çalışanlarımız nezdinde en iyi işveren olarak konumumuzu korumak, iş yeri kültürümüzü önemli ölçüde geliştirmek amacıyla Great Place to Work  araştırmasına 2018 yılında da katıldık.” şeklinde düşüncelerini paylaştı.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics