Genel 08 TEMMUZ 2014 / 11:19

Vekua Cup'14 OBSS desteğiyle gerçekleştirildi

Üniversite etkinliklerine ve sektöre yeni adım atmış genç bilgisayar mühendisleriyle yaptığı çalışmalara büyük önem veren bilişim sektörünün öncü firması
OBSS (Open Business Software Solutions), Vekua Cup 2014’e katılan genç bilgisayar mühendislerine sponsor oldu.

2007 yılından beri her yıl Gürcistan Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Vekua Cup, uluslararası bir bilgisayar programlama yarışması. Katılımcılar, 3’er kişilik ekipler halinde ya da bireysel olmak üzere iki ayrı şekilde yarışabiliyor. Yarışmacılar, kendilerine sorulan 10 soruyu en hızlı ve doğru biçimde yanıtlamaya çalışıyorlar. 5 saat içinde en fazla soruyu doğru biçimde yanıtlayan ekip veya kişiler yarışmayı kazanıyor.

Yarışma bu yıl; Tiflis (Gürcistan), Vynitisa (Ukrayna), St. Peterburg (Rusya), Moskova (Rusya) ve Novosbriski (Rusya) olmak üzere 5 şehirde eşzamanlı olarak yapıldı.

Türkiye’den ODTÜ 1 ve ODTÜ 2 olmak üzere iki takım Vekua Cup 2014’te yarıştı. OBSS sponsorluğunda ODTÜ’den yarışmaya katılan öğrenciler: ODTÜ 1 grubundan İlim Uğur, Metin Babalan, Kadir Çetinkaya; ODTÜ 2 grubundan ise Mustafa Orkun, Eşref Öztürk, Oğuzhan Ünlü oldu. Toplamda 102 takımın katıldığı yarışmada gruplarımızdan ODTÜ 1 büyük bir başarı göstererek 36. oldu. Toplam 145 kişinin katıldığı bireysel yarışmada ise İlim Uğur 33. sırada yer alma başarısını göstererek ülkemizi gururlandırdı.

Genç bilgisayar mühendisi adaylarına kariyer yolunda yeni bir pencere açmayı hedefleyen OBSS, geleceğin mühendislerinin bu yarışmadaki en büyük destekçisiydi. Genç mühendis adaylarına sunduğu fırsatlarla onlara her ortamda destek olan OBSS, bu amaçla kurulduğu günden bu yana üniversite öğrencileri ile kurduğu ilişkilere büyük önem vermekte ve genç mühendislere yönelik birçok eğitim, staj ve burs olanağı sunmaktadır.

 
ETİKETLER : OBSS ODTÜ Vekua Cup'14

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics