Genel 21 MAYIS 2018 / 14:43

Videolar, internet trafiğinin yüzde 80’ini oluşturacak

Çekya’nın başkenti Prag’da gerçekleştirilen Engage Prague 2018, özellikle yayın kuruluşlarını yakından ilgilendiren bir atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı. Socialbakers’ta Küresel Satış biriminin Direktörü Danielly Netto‘nun katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, Facebook’ta giderek popülaritesi artan canlı videolar konuşuldu.

Netto’nun verdiği bilgiler, canlı yayın videoların çok yakın bir gelecekte kartopu etkisi ile hızla büyüyeceğinin sinyallerini veriyor. Zira, şu anda sadece markaların sadece yüzde 20’sinin kullanmayı tercih ettiği Canlı videolar, 2020’de İnternet trafiğinin yüzde 80’ini oluşturması bekleniyor.

Öte yandan günümüzde  Facebook’ta her gün 100 milyon saatten fazla video izlendiğine dikkat çeken Netto, konu yine etkileşim olduğunda bu içerik türünün metin ve resimlerden yüzde 1200 daha fazla paylaşım aldığını söyledi.

Konu tüketici gruplarına geldiğinde ise, milenyumlar en çok video tüketen jenerasyonu temsil ediyor.  Ayrıca onlar için video içeriklerini bir referans aracı olarak görmek neredeyse hayatlarının bir parçası. Zira her 5 kişiden 4’ü bir ürün satın almadan önce o ürüne yönelik video izliyor.

Şu anda Facebook’ta en iyi performans gösteren içerik türünün videolar olduğunu söyleyen Netto, videoları durum güncellemeleri, fotoğraflar ve son olarak bağlantı paylaşımlarının takip ettiğini belirtti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics