Genel 03 EKİM 2013 / 17:19

Vodafone'da bayrak değişimi

Vodafone' da üst düzey atamalar gerçekleşti.  AMAP Bölge Başkanı Serpil Timuray, Vodafone Türkiye CEO' su Gökhan Öğüt oldu.

[caption id="attachment_48881" align="alignleft" width="280"] Serpil Timuray[/caption]

Yeni görevlendirmeyle ilgili konuşan Serpil Timuray, “Vodafone Türkiye son 4 yılda, mobil telekominükasyon sektörünün “en hızlı büyüyen operatörü” olarak toplam gelirlerini 2 misline, gelir pazar payını yüzde 18.6’dan yüzde 30’a çıkarmış, son mali yılında en yüksek kârlılığına ulaşmıştır. Bu başarılarda büyük payı olan Öğüt’ün şirketin yeni dönemine çok başarılı bir liderlik yapacağına inancım tamdır. ” dedi.

1 Ocak 2009 tarihinden bu yana Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Serpil Timuray, yıl başından itibaren  Vodafone Grubu İcra Kurulu Üyesi ve AMAP Bölge Başkanı olarak çalışacak. Timuray görevini Vodafone Türkiye’de Ticari ve Operasyonel alanlardan sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekili olarak görevine devam etmekte olan Gökhan Öğüt'e teslim edecek. Öğüt  Vodafone Türkiye’nin yeni İcra Kurulu Başkanı  oldu.

Vodafone Türkiye’de Bayrak Değişimi   Timuray, 1 Ocak 2014 itibariyle Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik Bölge Başkanı olarak görevin Vodafone Grubu Finanstan Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi (CFO) olarak atanan Serpil Timuray'den devralacak. Yeni göreviyle Vodafone Grubu İcra Kurulu üyesi olarak, Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao’ya doğrudan raporlayacak.

2008 yılından bu yana AMAP Bölge Başkanı olarak görev yapan . Vodafone Türkiye’de Ticari ve Operasyonel alanlardan sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt, 1 Kasım 2013 tarihinden itibaren Vodafone Türkiye’nin yeni İcra Kurulu Başkanı olarak atandı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics