Genel 04 HAZİRAN 2013 / 12:15

Vodafone ile çevrimiçi mülakat devri başlıyor

Vodafone Türkiye, işe alımlarda çevrimiçi mülakat sistemine başladı.

Vodafone Türkiye, yeni geliştirdiği  çevrimiçi mülakat sistemi ile işe alımlar konusunda yeni bir sayfa açarak daha fazla adaya şans tanıyacak. Sistem dâhilinde adaylar girecekleri mülakatın saatini ve yerini kendileri seçecek. Tüm adayları şeffaf ve eşit bir şekilde iş görüşme süreçlerine dâhil edecek olan sistem, geleneksel süreçte telefon ile yapılan mülakatı tamamen ortadan kaldırarak, daha az zamanda daha fazla adayla mülakat imkânı sağlıyacak. Normal bir işe alım sürecinde telefon ile mevcut imkanlar dahilinde belirli adaylara ulaşırken, bu sistem ile sınırsız adaya ulaşmak mümkün olacak.

Çevrimiçi mülakata girebilmek için ilanlarda verilen bağlantıya tıklamak ve yönlendirmeleri takip etmek yeterli. Mülakata katılmak için mikrofonlu bir web kamerası ve yüksek hızlı internet erişimi bulunan bir bilgisayar gerekiyor. Ayrıca, iOS ya da Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarla da mülakat gerçekleştirilebiliyor.

Bülent Bayram: “Adaylar  çevrimiçi mülakat ile istedikleri yerde iş görüşmesi yapabiliyor”

Vodafone Türkiye Yetenek Geliştirme Direktörü Bülent Bayram, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Vodafone Türkiye olarak hayata geçirdiğimiz  çevrimiçi mülakat sistemi ile işe alım süreçlerimiz boyunca zaman ve yer sınırlaması olmadan, çok daha fazla adaya kendini tanıtma fırsatı sunuyoruz. ‘Teknoloji Hayatın Hizmetinde’ vizyonumuzun bir göstergesi olan bu sistem sayesinde adaylarımızın Vodafone dünyasına atacakları ilk adımı, çağın olanaklarıyla birleştiriyoruz. İşin çok temel ve kritik noktaları  çevrimiçi mülakatta sorulduğu için daha en başında hem aday hem de biz ‘doğru rol doğru aday’ eşleşmesini sağlamış oluyoruz. Bu sistem ile işe alım sürecimiz her bir pozisyon için ortalama 2 gün kadar kısalıyor ama en önemlisi zamandan dolayı ulaşamadığımız adaylara ulaşmış oluyoruz. Örneğin, binlerce genç yeteneğin başvurduğu Discover Genç Yetenek Programı’nın işe alım sürecine eklediğimiz bu sistem sayesinde, belirli süreçleri başarıyla geçen 400 arkadaşımız kendilerine gönderilen  çevrimiçi mülakatları istedikleri yer ve zamanda, kısa sürede tamamladılar. Böylece normal telefon mülakatı ile en az 2 haftada tamalanan bu süreci en verimli şekilde yönetmiş olduk. Buna ek olarak yeni sistemi kullanarak Vodafone Müşteri Hizmetleri ve teknonoji destek fonksiyonlarında çalışmak üzere aramıza 78 yeni arkadaşımız katıldı. Zaman ve insan kaynağı kavramının gün be gün değer kazandığı günümüzde işe alım sürecimizi bu yenilikçi ve eşitlikçi sistemle zenginleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”
ETİKETLER : Vodafone

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics