Genel 14 MART 2013 / 16:02

WhatsApp artık BlackBerry10'da

WhatsApp Messenger’ın geliştiricisi WhatsApp ve BlackBerry, milyonlar tarafından kullanılan mobil mesajlaşma servisinin BlackBerry® 10 platformunda yerini alacağını açıkladı.


Platforma yönelik uygulama geliştirenler, bir çok uygulamanın uyum içerisinde çalışıp birbiri arasında hızlıca veri akışı sağlayarak kullanıcının aradığı bilgiye ulaşmasına ve anında harekete geçmesine imkan veren BlackBerry Flow gibi bir çok yenilikçi özelliği bütünleştirilebiliyor.

“BlackBerry’nin en öne çıkan özelliklerinden biri her zaman insanları hızlı, güvenilir ve etkili bir şekilde bir araya getirmesi oldu.” şeklinde konuşan İş geliştirme ve Küresel Ortaklardan Sorumlu BlackBerry Başkan Yardımcısı Martyn Mallick, “WhatsApp,  insanları farklı platformlar üzerinden kontakları ile buluşturan ve BlackBerry10 kullanıcıları tarafından heyecanla beklenen bir mobil mesajlaşma uygulaması. BlackBerry olarak biz de bu servisi BlackBerry 10 platformumuzda sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” diyerek devam etti.

“BlackBerry WhatsApp için çok elverişli ve bizim uzun yıllardır işbirliği yaptığımız bir platform.” diyen WhatsApp Kurucu Ortağı Brian Acton, “WhatsApp Messenger’ın BlackBerry 10 platformunda yerini alacak olması, dünyanın her yerinden kullanıcılarımıza hayatlarındaki önemli insanlar ile iletişim kurma fırsatı sunma hedefimiz ile birebir örtüşüyor” şeklinde konuştu.

BlackBerry10, BlackBerry 4.6 ve daha üst sürümler için WhatsApp uygulamasına BlackBerry World’den ulaşılabilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics