Genel 20 MAYIS 2017 / 09:47

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? İşte yanıtı

​WhatsApp Web kullanımını artık masaüstü bilgisayarınız ya da laptopunuz üzerinden de yapabilirsiniz. Vazgeçilmez sohbet uygulaması WhatsApp’ ı artık bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Peki WhatsApp Web bilgisayar üzerinde nasıl kullanılır?

WhatsApp Web kullanımı artık bilgisayarda… En popüler yazışma uygulaması olan WhatsApp, Web versiyonunu duyurarak bilgisayar kullanıcılarını da sevindirdi. WhatsApp üzerinden çeşitli sohbet ağları kuran kullanıcılar için bu uygulamayı bilgisayar üzerinden de kullanabilmek hız ve zaman kazandıracağa benziyor. WhatsApp Web uygulaması, bilgisayar klavyesi ile daha hızlı metinler yazma, bilgisayarda bulunan dosya alışverişini kolaylıkla paylaşma fırsatı sunuyor.

WhatsApp Web kullanımı, masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızda kullanırken de bildirim ayarları yapmanızı olanaklı kılıyor. Yeni mesaj geldiğinde sesli bildirim ile öğrenebilir ya da sekmedeki parantez içerisinde yer alan rakamlardan, okunmamış sohbet sayılarını görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp Web kullanımı


Bilgisayarınıza WhatsApp web uygulamasını indirin. İndirdiğiniz uygulamayı kurun ve açın. Uygulamayı indirip, kurduktan sonra telefon numaranızı girin. Numaranızı yazdıktan, telefonunuza doğrulama kodu gelecektir. Daha sonra akıllı telefonunuzdan WhatsApp-Ayarlar bölümüne girin. Web seçeneğini tıklayın. WhatsApp’ın bilgisayar uygulamasını açın, daha sonra telefonunuzda WhatsApp Masaüstü sayfasında yer alan QR kodunu telefonun kamerasını odaklayarak kodu taratın. Barkodu tarattıktan sonra uygulamayı artık kullanabilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics