Genel 26 HAZİRAN 2018 / 12:33

Wi-Fi güvenliğini güçlendirecek olan WPA3 hizmete sunuldu

İlk kez CES 2018'de duyurulan yeni kablosuz güvenlik standartı WPA3 hizmete girdi. Yeni güvenlik standartının, Alliance sertifikalı cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Wi-Fi güvenliği konusunda uzun yıllar sonra resmi bir adım nihayet atıldı. 14 yıldır güncellenmeyen ağ güvenliği, yeni hizmete giren WPA3 güvenlik standartı ile artık daha güvenli hale geldi. Kronik ağ güvenlik sorunlarının üstedinden gelmeyi amaçlayan yeni WPA3 güvenlik standartının en önemli özelliği ise, kullanıcıları Wi-Fi ağındaki veri takibine karşı bireysel şifre ile koruyor olması.

Bir anahtar kuruluş protokolü olan Eş Zamanlı Denklik Doğrulama, çok daha güvenli bir şekilde parola tabanlı girişler yapmanıza olanak sağlayacak. Ayrıca profesyonel seviyede bir WPA3-Enterprise güvenliği kullanıyorsanız da güvenli verilerin kırılmasını zorlaştıran 192 bit şifrelemeye yakın bir güvenliğe sahip olacaksınız.

WPA3 ile gelen bir başka özellik Easy Connect. Akıllı cihazlara bağlanmayı kolaylaştıran bu özellik, küçük ekranlı ya da bir ekrana sahip olmayan akıllı cihazların akıllı telefon vasıtasıyla Wi-Fi'ye bağlanmasını sağlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics