Genel 06 HAZİRAN 2017 / 09:37

Windows 10 hataları ve çözümlerini tek bir başlık altında topladık

Windows 10 hataları ve çözümlerini tek konu başlığında toparladık. Her kullanıcının çeşitli sorunlarla karşılaştığı Windows 10, her yıl güncellenerek hataları düzeltmeye ve yazılımı geliştirmeye çalışılıyor. Peki kullanıcıların karşılaştığı Windows 10 hataları nelerdir?

Başka bir işletim sistemi çıkartmayacağının kararını verdikten ve bunu kullanıcılarına duyurduktan sonra Microsoft, Windows 10’u geliştirerek işletim sistemini daha iyi hale getirmeye devam etse de sıklıkla karşımıza çıkan Windows 10 hataları mevcut.


Sıklıkla karşılaşılan Windows 10 hataları ve çözümleri :

Sorunlu Yazılımlar


Sorunlu yazılımla karşı karşıya kaldıysanız son gelen güncellemeleri internet üzerinden kontrol edin. Uyumluluk modu Windows 10‘da bulunduğu için, özellikler sayfasından uyumluluk sekmesini kullanıp, buradan başka bir sürümü de seçebilirsiniz. Windows 10 Creators güncellemesinin bu gibi tipik sorunları kökten kaldırması bekleniyor.

Pil Ömrü


Pil sorununu en iyi şekilde çözmek için yazılımlarını sürekli yenilemeniz gerekir.
Laptop veye tabletinizde pil çabuk bitiyorsa, yazılımınızın Windows 10 ile uyumluluğunu kontrol edin.
 

Varsayılan Uygulamalar


Kullandığınız programlarla alakalı karışılaştığınız sorunu Windows 10,
varsayılan uygulamayla çok kolay bir şekilde onarmanızı sağlıyor.


Touchpad Sorunları


Touchpad sorunlarını işletim sistemi güncellemeleriyle ve Windows 10 Touchpad hatası kalibrasyon ayarlarıyla en kolay yoldan çözüm getirebilirsiniz.

Güncelleme Sonrası Yeniden Başlatma Döngüsü

Bu sorunu kayıt defterinizi silme yöntemi ile halledebilirsiniz ancak diğer normal bilgisayar kullanıcıları bu sorun için biraz daha beklemeli.


Windows 10 mavi ekran sorunu


Mavi ekran sorunu, RAM optimizasyonu yapılması ve adreslemelerde alternatifler kullanılması halinde çözülebilir bir sorundur.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics