Genel 02 ŞUBAT 2016 / 11:01

Windows 10 nasıl yüklenir?

Windows 10 nasıl yüklenir? Kendisinden sonra başka bir işletim sistemi üretilmeyeceği açıklanan Windows 10’ un farklı kurulum yöntemleri haberimizin detaylarında.

Windows 10’a geçiş için 3 yöntem vardır. İşte bu yöntemler: 

Windows 10 nasıl yüklenir?


Mevcut olarak kullandığınız işletim sistemi sürümüne direk olarak sağ alt taraftaki saat simgesinin olduğu kısma gelen bildirime üzerinden gerekli yönergeleri izleyerek sağlıklı ama biraz daha uzun bir sürede cihazınızı Windows 10 işletim sistemine yükseltebilirsiniz.
 
 

Windows 10 için bir diğer yöntem:


İlk olarak Microsoft’un sitesine giderek ya da buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Sayfada yer alan Aracı Şimdi İndirin kısmına tıklayarak kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Devamında ilk yöntemdeki gibi gösterilen seçenekleri seçerek cihazınıza Windows 10 işletim sistemini yükleyebilirsiniz.

Üçüncü ve biraz daha zor yöntem
Bu yöntem son kullanıcılar için biraz zor bir yöntem ama diğerlerine oranla biraz daha kolay bir yöntem. Öncelikle Microsoft’un sitesi olan bu linkten ilgili ISO dosyasını indirin. Sonrasında bu indirilmiş olan ISO dosyasını Rufus isimli bu ek yazılımla birlikte en az 4 GB ki bizim tercih ettiğimiz depolama seçeneği 8 GB boyutundaki USB belleğe yazdırmanız gerekiyor. Rufus yazılımıyla birlikte ekranı şöyle ayarlamanız gerekiyor:

Sonrasında yapmanız gereken ise ‘’BAŞLAT’’ kısmına tıklamak. İşlemden sonra ise şu adımları uygulayın: Belleği bilgisayardan çekip bilgisayarı kapatın ve BIOS kısmına gidin. BIOS kısmına girmek için cihazınızın modeliyle ufak bir araştırma yapmanız gerekmekte. Ancak aşağıdakine benzer bir ekranın geleceğini belirtelim:

BIOS ekranına girdikten sonra Boot menüsüne girin. Burası da cihazdan cihaza farklılık gösterdiği için bu tarafta da biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Ancak genel manada yukarıdaki ara yüze benzer olduğunu da belirtelim. Bundan sonra ise ISO dosyasını attığınız faş belleği seçmeniz ve BIOS ayarlarını kaydederek bu ekrandan çıkış yapın. Sonrasında cihazınız yeniden başlatılacak ve direk olarak Windows 10 kurulum ekranı sizi karşılıyor olacak. Bundan sonrasında ise ilgili ayarları yaparak bu yöntemle hem cihazınızı sıfırlamış bir diğer adıyla format atmış olacaksınız ve Windows 10 işletim sistemini kurmuş olacaksınız.Windows 10 nasıl yüklenir

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics