Genel 09 OCAK 2014 / 09:33

Xerox'ta yeni isim

Xerox CIT CFO’su Burak Özer, Türkiye’ye Genel Müdür olarak dönüyor.2007 yılından beri yurt dışında bulunan Xerox Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri, Türkiye ve İsrail’in dahil olduğu Xerox CIT Bölgesinin Finans Grubu Başkanı olarak (CFO) Londra’da görev yapan Burak Özer, Ocak 2014 itibari ile Xerox Türkiye’nin yeni genel müdürü oldu.

Xerox’taki kariyerine 1997 yılında Finansal Analist olarak başlayan Burak Özer, 1999 yılında Xerox Türkiye’nin Finansal Planlama Yöneticisi pozisyonuna getirildi. Burak Özer, 2001 yılında Xerox’un Amerika’daki Genel Merkezine Finans Müdürü olarak atandı. 2001–2003 yılları arasında Stanford Connecticut’taki Xerox HQ’da görev alan Burak Özer, burada 144 ülkenin bağlı olduğu DMO bölgesinin finansal planlama, raporlama ve kontrol süreçlerinden sorumlu kişi olarak çalıştı. 2003 yılında Türkiye’ye, Xerox Türkiye Finans Direktörü olarak geri dönen Burak Özer, dört sene boyunca bu görevini sürdürdü.

2007 yılında yeni bir yurt dışı görevine atanan Burak Özer, 2007 yılından 1 Ağustos 2009 tarihine kadar Xerox DMO (Gelişen Pazarlar Operasyonu) Finansal Planlama ve Raporlama Direktörü olarak Londra’da görev yaptı. Burak Özer, 1 Ağustos 2009 tarihi itibariyle Türkiye ve İsrail ile birlikte tüm Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinin dahil olduğu Xerox CIT bölgesinin Finans Grubu Başkanlığı (CFO) görevine getirildi. Burak Özer Xerox CIT CFO’luğu görevinde tüm bölge ülkelerinin finansal yönetimini, mali kontrolünü gerçekleştirdi, sorumluluğu altındaki ülkelerde yürütülen çalışma ve projelerin finansal anlamda son onay makamı olarak görev yaptı.

Xerox’un uluslararası tepe yönetim görevlerinde bulunacak kişileri belirlemek ve yetiştirmek üzere yürüttüğü Geleceğin Yöneticileri Programı’nın bir üyesi olan Burak Özer, Xerox’un gelecek vaad eden yöneticileri arasında gösteriliyor. Yurt içi ve yurt dışında aldığı önemli görevlerle Xerox bünyesinde 17 yıldır çalışan ve 1 Ocak 2014 tarihi itbarı ile Xerox Türkiye Genel Müdürü olan Burak Özer, 1971 İstanbul doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olan ve daha sonra işletme yönetimi dalında yüksek lisans yapan Burak Özer, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 
ETİKETLER : Burak Özer Xerox

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN