Genel 09 MAYIS 2018 / 19:10

Xiaomi Halka Arz Payından 30 Milyar Dolar Düşürdü

Geçtiğimiz günlerde halka arz işlemleri için çalışmalara başlayan Çinli teknoloji devi Xiaomi, 100 milyar dolar olarak belirlediği hedefini en az 30 milyar kadar düşürme kararı aldı.

Dünyanın sayılı olan en değerli girişimlerinden biri olarak kabul edilen Pekin merkezli teknoloji şirketinin, daha önce yaptığı hesaplamalara göre hedefinin 100 milyar dolar olduğu belirtilmişti. Firma, geçtiğimiz Perşembe günü halka arz için başvuruda bulundu ve birçok araştırma şirketi de bu vesileyle hesaplamada bulundu.

Şirketler 100 milyar dolarlık bir rakamı beklediklerini belirttiler. Xiaomi ise daha gerçekçi davranarak hedefini daha aşağıya koyma kararı aldı. En son bilgilere göre, şirket şu anda 30 milyar dolar kadar düşük bir rakam olan 70 milyar doları hedeflemiş durumda.

Xiaomi halka arz ile birlikte 10 milyar dolarlık nakitin peşinde

Sektör için son derece iyimser olan yüzdelikler için girişin zamanlamasının ne kadar uygun olup olmadığı konusunda tartışmalar devam ediyor. Xiaomi'nin halka arz ile birlikte 10 milyar dolarlık bir nakitin peşinde olduğu gelen iddialar arasında. Son birkaç ay boyunca, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin hisselerinde düşüşler görüldü. Samsung, Apple ve Huawei'den sonra dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon satıcısı olan Xiaomi'nin, geniş bir yelpazede çeşitli ürün ve hizmetler sunmanın yanı sıra, yatırımcılardan büyük ilgi görmeye ve başarılı bir halka arz ile pek çok endüstriden yararlanmaya devam edeceği düşünülüyor.

Xiaomi’nin halka arzı için henüz resmi bir zaman çizelgesi belirtilmemiş durumda. Şirket henüz bir roadshow planı duyuramadığı ve geçen hafta sadece ön çalışmalarda bulunduğu için, halka arz işleminin Temmuz ayından önce yapılması beklenmiyor.
ETİKETLER : xiaomi

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics