Genel 19 KASIM 2013 / 09:45

Yahclick Türkiye'ye genişbant hizmeti sunacak

Abu Dhabi merkezli uydu operatörü Yahsat, Türkiye’de uydu üzerinden geniş bant internet hizmetini başlattığını duyurdu.YahClick, Yahsat’ın hizmet ortağı ClickNet Telecoms ve SatNet vasıtasıyla ülke çapında iş yerlerine, kamu kurumlarına, özel kuruluşlara ve ev kullanıcılarına dağıtılacaktır. Uydudan iletilecek geniş bant internet hizmeti, henüz internet bağlantısı olmayan veya bağlantısı yetersiz bölgelere yüksek kapasiteyle bağlantı sağlamayı vaadediyor.

YahClick servisini Türkiye’de hizmete alan Yahsat şirketinin Ticari Operasyonlardan sorumlu lideri Shawkat Ahmed, “İnternetin yayılımı yıldan yıla artmış ve Türkiye’de kullanıcı sayısı 40 milyona ulaşmış olup internete bağlanma ihtiyaç ve isteği hala artmaktadır. Yenilikçi bir teknoloji ile sunulan YahClick servisi oldukça ekonomik ekipman ve servis ücretleri ile iş dünyası ve ev kullanıcılarına hizmet verecektir. Özellikle internet bağlantısı konusunda altyapı sıkıntısı çeken bölgeler internet erişimini rahatlıkla sağlayabileceklerdir” dedi.

Orta Doğu, Afrika, Orta ve Güney Batı Asya’da da tam kapasiteyle çalışmaya başlamak için Angola, Güney Afrika, Tanzanya, Afganistan, Yemen, Güney Sudan, Irak, Nijerya, Kenya, Uganda ve merkezinin bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 11 piyasada çalışan şirket, bugün itibariyle Türkiye'de de hizmet sağlayacak.

Türkiye’de sistemin dağıtımını yapan ClickNET markası Genel Müdürü Dr. Faruk Sarı, “YahClick Türkiye’de özellikle internet altyapıları iyi olmayan bölgelerde uydudan oldukça rekabetçi ve yüksek hızlarda internet bağlantı imkanı sunacaktır. Bu yeni servis ile geniş band altyapısı olmayan bölgelerde altyapı çalışmalarını beklemeden kolay kurulumlar ile internet elde edilebilecektir” dedi.

SatNet Genel Müdürü Önder Havuzlu, “YahClick’in, teknolojideki alışkanlıkları değiştireceğine ve Türk pazarına hak ettiği gerçek değeri katacağına inanıyoruz. Ekonomimizin gelişmesi için, ülkelerin ve aynı fikri paylaşan insanların bir araya getirilmesine ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

2012’de hizmete giren ve şimdi 11 ülkede faal olan YahClick, kısa sürede önde gelen bir hizmet ortağı olmayı hedefliyor. YahClick, ikinci uydusu olan Y1B uydusu üzerinden Ka-band multi-spot beam teknolojisi ile kapsama alanı içindeki ülkelerde yüksek kalitede ve düşük maliyetli internet hizmeti sunmayı planlamıştır.

YahClick, YahService ve YahLink

YahClick–bireysel çözümler, kurumsal çözümler and mobil çözümler sunar.
YahService–yönetim çözümleri ve kamu kuruluşlarına kapasite tahsisi sağlar
YahLink- IP trunking çözümleri, kurumsal ağ kapasitesi ve yedek hat kapasitesi sunar.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics