Genel 07 ŞUBAT 2014 / 13:57

Yandex, Berlin’de Ar-Ge ofisi açtı

Yandex Berlin ofisini açtığını resmi olarak bildirmesine karşın, şirketin Türkiye sitesinde bilgi henüz yenilenmedi. "Yandex’in toplamda 14 ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerin altısı Rusya’da, üçü Ukrayna’da, ikisi İsviçre’de, biri Türkiye’de, biri Beyaz Rusya’da ve biri de California, ABD’dedir."

Yandex, Almanya’da 130 uzmanın çalışabileceği Ar-Ge ofisini açtı. Berlin’de açılan Ar-Ge ofisinde görev alacak mühendisler ve arayüz geliştiricileri, çalışmalarını, kısa bir süre önce global ölçekte hizmet vermeye başlayan Yandex.Haritalar üzerinde yoğunlaştıracak.
Yandex; akademisyenler, araştırmacılar ve dünyanın her yerinden internet girişimcileri için bir cazibe merkezi olmasının yanı sıra, insan kaynağı açısından da yüksek kalitede profesyonellerin bulunduğu bir şehir olan Berlin’i, yalnızca Almanya için değil tüm Avrupa’da uzman kişilerin işe alımı için bir üs olarak konumlandıracak.
Rusya’nın arama motoru Yandex, yakın coğrafyasında yer alan Ukrayna, Kazakistan, Beyaz Rusya gibi ülkelerin ardından büyüme stratejisi kapsamında 2011 yılında Türkiye pazarına girmişti. Almanya’da açılan Berlin Ar-Ge ofisi, Yandex’in büyüme, daha yenilikçi ve tercih edilen hizmetler sunma stratejisine de önemli bir katkı sağlayacak.

 Yandex Türkiye, haberini kendi sitesine yansıtmadı 

Yandex Berlin ofisini açtığını resmi olarak bildirmesine karşın, şirketin Türkiye sitesinde bilgi henüz yenilenmedi. Yandex sitesinde halen "Yandex’in toplamda 14 ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerin altısı Rusya’da, üçü Ukrayna’da, ikisi İsviçre’de, biri Türkiye’de, biri Beyaz Rusya’da ve biri de California, ABD’dedir." ifadesi var.
ETİKETLER : Berlin Ar-Ge ofisi yandex

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics